×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Alkoholu saista ar priekšlaicīgām dzemdībām (1)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Līdsas universitātes zinātnieki apgalvo, ka labi izglītotām vidusšķiras sievietēm, kuras dzīvo turīgās apkaimēs, ir lielāks risks, ka viņām varētu sākties priekšlaicīgas dzemdības, raksta britu avīze “The Daily Telegraph”.

Iemesls tam ir sieviešu pārāk lielais alkohola patēriņš grūtniecības laikā. Saskaņā ar ārstu ieteikumiem sievietes grūtniecības laikā nedrīkstētu izdzert vairāk par vienu glāzi vīna nedēļā. Taču bieži vien vidusšķiras sievietes patērē vairāk alkohola arī tad, kad ir bērna gaidībās. Šā iemesla dēļ, kā spriež Līdsas universitātes pētnieki, pieaug priekšlaicīgu dzemdību risks.

Pētījumā arī noskaidrojās, ka vairāk nekā puse grūtnieču pirmā trimestra laikā izdzer aptuveni četras glāzes vīna nedēļa. Ārsti gan iesaka grūtniecības laikā pilnībā atturēties no alkohola lietošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

    Raksts ir nepilnīgi maldinošs tā uzbūvē. Visdpārīgi alkohola lietošana grūtniecības laikā nav ieteicāma un no tā jāizvairās. Būtu vēlama precīza un tieša norāde uz Līdsas Universitātes pētījumu kur ar to varētu tuvāk un precīzāk iepazīties.

Draugiem Facebook Twitter Google+