×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

“Alma Media” pārdod BNS grupu Igaunijas uzņēmumam “Uudisvoog”

Foto: LETAFoto: LETA

Ziņu aģentūras BNS Valdes priekšsēdētāja Sigita Kirilka uzrunā klātesošos konkursa "Profesionālākais žurnālists 2013" Gada balvas pasniegšanas ceremonija.

Somijas mediju koncerna “Alma Media” uzņēmums “Kauppalehti Group” pārdevis ziņu aģentūru un mediju monitoringa grupu “Baltic News Service” (BNS) Igaunijas uzņēmumam “Uudisvoog”, kas pieder Igaunijas riska kapitāla kompānijai “Koha Capital”, teikts “Alma Media” paziņojumā.

Tajā piebilsts, ka puses ir nolēmušas neatklāt darījuma vērtību.

“Kauppalehti Group” vecākais viceprezidents Juha Petri Loimovuori norādīja, ka BNS savā jomā ir darbojies labi, tomēr tā sinerģija ar citiem “Kauppalehti Group” uzņēmumiem bijusi ierobežota.

“Mēs tagad koncentrēsimies uz biznesa mediju un digitālo pakalpojumu piedāvāšanu uzņēmumiem,” sacījis Loimovuori.

“Alma Media” informēja, ka koncerna 2014.gada pirmā ceturkšņa peļņā no šī pārdošanas darījuma tiks ieskaitīti 0,8 miljoni eiro.

Pēc Igaunijas uzņēmumu reģistra datiem, “Koha Capital” pieder Igaunijas uzņēmējam Ilmaram Kompusam. “Koha Capital” ir līdzīpašnieks Tallinas izklaides un iepirkšanās centrā “Solaris”. Kompuss ir ģenerāldirektors kompānijā “Sky Meedia”, kam Igaunijā pieder vairākas radiostacijas – ” SKY Radio”, ” Sky Plus”, “Energy FM”, “Retro FM”, “Russkoje Radio”.

Kompuss teica, ka plāno saglabāt BNS grupas pašreizējo darbības profilu.

“Ir vēlme turpināt jau sākto darbību, jo tas, kas līdz šim ir izdarīts, ir paveikts labi. Tas, ka BNS grupa neiekļāvās “Alma Media” stratēģijā, ir jau cits temats,” aģentūrai BNS teica Kompuss.

Viņš sacīja, ka BNS ir iespēja paplašināt darbību, gan uzlabojot esošo produktu pozīcijas tirgū, gan izstrādājot jaunus produktus.

Kompuss piebilda, ka pašlaik viņam neesot plānu par BNS un “Sky Meedia” ciešāku sadarbību, jo katram uzņēmumam ir sava specifika.

“Ja šāda saskare radīsies, tad es protams, [šādu sadarbību] neizslēgšu,” viņš teica.

BNS grupa, kurā ir ziņu aģentūras un mediju monitoringa kompānijas trīs Baltijas valstīs, 2013.gadā strādāja ar 4,2 miljonu eiro apgrozījumu.
BNS ir dibināts 1990.gadā un kļuva par koncerna “Alma Media” daļu 1998.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+