×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. maijs, 2016
Drukāt

Mednieka necienīga rīcība Aknīstē – alnēns paliek bez mātes (41)

Foto-Vladimirs PrisjaginsFoto-Vladimirs Prisjagins

Ceturtdienas, 19. maija, vakarā Aknīstes novada Gārsenes pagastā kāds 1958. gadā dzimis mednieks nelikumīgi nomedīja aļņu govi. Tā ir mednieka necienīga rīcība.

Vecākais medību inspektors Vladimirs Prisjagins stāsta, ka medību kontroles reida laikā ap pulksten 22.40 mežā tika ievērota automašīna. Reida dalībnieki nolēma atbraukušo sagaidīt.

“Kamēr gaidījām, mežā atskanēja šāviens. Pēc aptuveni desmit minūtēm atnāca vīrietis ar ieroci. Pārbaudījām dokumentus — tie bija kārtībā, arī ierocis bija izlādēts,” tā Prisjagina kungs. “Vaicāju, ko tad viņš medī, uz ko šāvis. Vīrietis skaidroja, ka šāvis uz mežacūku, taču teicās, ka neesot trāpījis un ruksis aizbēdzis. Pārbaudot viņa teikto, atklājām, ka nomedīta aļņu govs. Viņas tesmenis vēl bija pierietējis ar pienu. Tas nozīmē, ka teļš palicis bez mātes un viņam tik agrā vecumā vienam pašam nav izredžu izdzīvot…”

Vainīgajam būs jāatbild pēc Krimināllikuma 112. panta otrās daļas par nelikumīgām medībām. Par šādu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Par konkrēto soda mēru lems tiesa. Tāpat vīrietim būs jāatlīdzina valstij nodarītie zaudējumi 6290 eiro apmērā.
Vairāk par notikušo lasiet žurnāla “Medības” jūnija numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. … Lūdzu sodu, lai pats izciestu to, ko izdarīja neaizsargātiem dzīvniekiem.

 2. Es uzskatu ,kā tā ir morālo kroplu rīcībā. Bet laikam. jau valstī ir tāds bads. Nu ko, sods būs bargs, nāks laiks.

 3. Kārtējā x persona. Cik var šitādus slēpt. Jobanās cilvēktiesības

 4. ta i vinam,savejam,vajag!!!

 5. Vai tāds var būt mednieks uz mūžu anulēt ,vai tad dzīvnieku mazuļi nav tas pats kas cilvēkbērns un šādu mednieku tomēr ir ļoti daudz kas pēc savas alkatības dzenas!!!!!

 6. ja zina kurs tas ir aizbrauksu un ta atdauzisu kad visu muzu uz ratiniem bus

 7. Debilisms.cilveku nogalina un staiga uz brivam kajam talak.suda lopinu novac ,lai cilveks paestu par to brivibas atnemsana..debila ta musu valsts.kauns

 8. Tā jau ir mednieka būtība – sava prieka pēc iznīcināt dzīvību! Par ko tad brīnāties?

  • Tā nu gan nav taisnība. Nevis prieka, pēc, bet tādēļ, ka nav citas alternatīvas. Nogalināšanas process nevienam prieku nesagādā un uz to nekad uzsvars netiek likts. Bauda mežu, iespēju apmuļķot meža dzīvnieku, saprast dabas likumus, kā arī bauda aļņa gaļas kotleti, bet, ja alnis skraida pa mežu, tad pie kotletes tikt nevar. Tur tā loģika. Šis gadījums ir noziegums, kas attiecīgi jāsoda. Tur nekādu atlaižu!

  • Lindai –
   Nevis sava prieka pēc, bet – savas RIJĪBAS pēc. Veikalos gaļa nemaz tik lēta nav. Tagad gaļa kādam laikam būs, nebūs nauda jātērē. Tādu mednieku ir pilna Latvija, tāpēc aļņus tikpat kā neredz, kaut tagad aļņus medīt nedrīkst. Ļoti, ļoti žēl to lopiņu, manā bērnībā to bij tik daudz. Tagad, brīvības gados, Vidzemē nekur pat redzēt nevar, lielākā daļa jau apēsti. Ak, nekauņas !

 9. ir tads nerakstits likums medniekiem mammas ar beerniem neaiztikt ,tas ir vel trakaak par malu mednieciibu

 10. loti pareizs lēmums . tādus medniekus vajag sodīt vēl bargāk . noņemt ieroci un licenzi uz mūžu . jo cilvēki ir palikuši mežoņi !!! bargāku sodu !

 11. “Tā ir mednieka necienīga rīcība.”
  Tā ir cilvēka necienīga rīcība!

 12. visi mednieki IR kretīni

 13. Kā es tos medniekus IENĪSTU, ir vai nav viņiem atļauja, man vienalga, pretīgi…

  • Ēd tik savus salātus.

  • Tiko pierādīji savus stul_bumu spriežot par lietām no kurām neko nesajēdz.
   Nejauc mednieku ar slepkavu/malumednieku kā šijā rakstā norādīts.

   • Tātad tas kuram ir medību atļauja nav slepkava, bet tam kuram tādas nav automātiski par slepkavu kļūst? Tātad ja es nokārtoju bendes eksāmenu un iegūstu bendes apliecību tad varu staigāt apkārt un pilnīgi legāli nogalināt savus līdzpilsoņus? Skumji ka cilvēks sevi ir iedomājies par radības kroni 🙁

   • Tad nu gan atšķirība… abi slepkavo prieka dēļ… un pie kam pat neprot nabaga dzīvniekus precīzi nošaut – pusdzīvus spīdzina…

  • Galu ari need??

 14. Nu to vēl jāpierāda, pie rokas nav pieķerts un izspruks bez soda. Galvenais – neatzīties! Tādi, lūk, mums likumi!

 15. Tādam uzlikt tādu sodu, ka nākošo reizi pirms gribēs ņemt bisi padomās, gan jau arī pār viņu nāks kāds sods.

 16. Trakums nu

 17. tAS ESOT sAULEVIČŠ NO AKNĪSTES

 18. ..mīļie cilvēki padomājat ko runājat….tā taču ir aļņa govs ar tikko piedzimušu telēnu, kurš bez mammas nav spējīgs izdzīvot, tāpat kā jebkurš cilvēkbērns nevar piedzimis izdzīvot viens bez atbalsta personas….un pats galvenais un nesmukākais tajā visā, KUR PALIEK MEDNIEKA ĒTIKAS NORMAS TĀ RĪKOJOTIES!!!!!!!

 19. Mežsaimnieks kuram tur kāda jauna priežu audze pateiktu lielu paldies, zaļie bļautu pilnām rīklēm, tik lielu sodu jau varēja nelikt tam pensim.

 20. Tak manis pēc lai bliž nost, ka tik cilvēkam kāds labums….

 21. Alnēnu vismaz atrada? Vai atstās bada nāvei? UN kad jau, mazie grauzēji (lapsas, jenoti, seski uc) līķi apstrādās, vainu atkal uz suņiem novels? Un tad tik varēs apkārnes suņus medīt??

  • Paldies par komentāru. Gribētos tik atgādināt, ka Medību likums jau sen mainīts, un suņus šaut īpašas tiesības medniekiem nav.

   • Maijā nedrīkst arī aļņus uc meža zvēru mammas šaut , bet vai tad kādu slepkavu zem cēlā vārda “mednieks”, tas ir atturējis?
    Mūsupusē visi valsts meži aiztaisīti ar šlakbaumiem, lai medniki kuriem ir atļaujas iebraukt, varētu netraucēti pa mežu šeptēties, jo neviens nejaušs dabas vērotājs tak neuzskries virsū. No vienas puses jā maitas ved atkritumus izgāzt, bet ko darīt godīgam cilvēkam kurš vēlas meža gaisu ieelpot? Kādu sēni nogriezt? Ogu ielasīt? Nav man vairs spēka 10km nostaigāt no lieleceļa līdz savai sēņu vietai, no meža ceļa 2.5km sanāk + vēl krustu šķērsu pa mežu. . Kā man ir apnicis šitie slekkavas un mēslotāji tāpat beigās izsprūk sveikā, bet godīgam cilvēkam tiek sods. Tāpat godīgie sačipos savus suņus lai uzturētu patversmes kuras rūpējas par negodīgo suņu saimniekiem. Vai neskan apsurdi?

    • No kura skatu punkta uz to raugās. No mana viedokļa visi tie dabas mīļotāji, sēņotāji, ogotāji aiz sevis ceļmalās uz mežos pamet tādu miskasti, ka mēs katru pavasari maisiem no meža izvedam mēslus. Nepietiek tik vien ar alus bundžām, plastmasas pudelēm un čipšu pakām, kas izmestas pa auto logu. Uz mežu atved arī būvgružus un gadiem vāktus mēslus.
     Tad vēl tie dabas draugi, nevainīgie ogotāji un sēņotāji bojā medību infrastruktūru, izlaiž mežā savus milzu suņus, kas bezjēgā dzenā stirnas un to mazuļus. Sēņotāju ordas nesakarīgi vazājas pa mežu un bezjēgā bļaustās, it kā tā nebūtu svēta vieta, kur cilvēks ir ciemiņš?!?!?!
     Re, pasaule nemaz nav balta un melna, galvenais ir saprast, ka starp visiem ir kāds kretīns, gan starp autovadītājiem, gan daketieriem, gan skolotājiem, tāpat sēņotājiem un ogotājiem, kā arī tādiem, kas sevi sauc par medniekiem. Bet visi nav kretīni! Un tas ir pats galvenais!

     • No lasītā sanāk ka pati neesi dabas mīļotāja, jeb tāpat kā pēc Taviem vārdiem VISI cūko? Draudzēties tak ar vajag ar domām un spriedumiem.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.4
Alūksne +9.6
Daugavpils +9.7
Saldus +10.2
Liepāja +12.2
Jelgava +11.1
Ventspils +12.9
Limbaži +10
Madona +10.0
Rēzekne +8.8
Draugiem Facebook Twitter Google+