×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Alojā būvēs uzņēmējdarbības atbalsta centru – bibliotēku “Sala”

biznesmena_komplekts_stock

Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda parakstījis līgumu ar Valsts reģionu attīstības aģentūru par projekta “Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs – bibliotēka “Sala”” īstenošanu, informēja Alojas novada domes pārstāve Zane Šlendaka.

Viņa pavēstīja, ka projekts paredz līdz 2016.gada 30.aprīlim novadā izveidot bibliotēku un radīt uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūru, kuru izmantos esošo un jaunu uzņēmumu attīstībai, kā arī vietējās sabiedrības aktivizēšanai.

Lai informētu par projekta mērķi un plānotajiem pasākumiem, Alojas novada dome 29.aprīlī Alojas kultūras namā organizē projekta uzsākšanas konferenci. Konferencē prezentācijas sniegs pārstāvji no Alojas novada domes, projekta partneri no Voleras pašvaldības Norvēģijā, uzņēmuma “HUMA arhitektu studija” un citu institūciju pārstāvji.

Šlendaka pavēstīja, ka viens no mērķiem ir “Salas” būvniecība atbilstoši zema enerģijas patēriņa ēkas standartiem, būvniecības procesā izmantojot videi draudzīgus būvniecības materiālus. Enerģiju ēkas apsildīšanai plānots nodrošināt, izmantojot atjaunojamo energoresursu tehnoloģijas – dziļurbuma siltumsūkni, saules elektrostaciju un saules kolektorus.Galveno projekta aktivitāšu rezultātā tiks uzbūvēta jaunbūve ar kopējo apsildāmo platību 526,2 kvadrātmetri, kuras siltumenerģijas patēriņš ekspluatācijas laikā uz apkurināmo telpu platību nepārsniegs 14,6 kilovatstundas uz kvadrātmetru gadā.

Projekts tiks īstenots Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta (EEZFI) 2009.–2014.gada perioda programmas “Nacionālā klimata politika” projektu konkursa “Ilgtspējīgu ēku, atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju un inovatīvu emisiju samazinošu tehnoloģiju attīstība” ietvaros. To līdzfinansē EEZFI un projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 891 382,80 eiro. No tām EEZFI līdzfinansējums ir 664 610,05 eiro, savukārt Alojas novada domes līdzfinansējums – 226 772,75 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+