Laukos
Bizness

“Aloja Starkelsen” jaunā noliktavā ieguldīs vairāk nekā pusmiljonu eiro0


SIA “Aloja Starkelsen” ražotne
SIA “Aloja Starkelsen” ražotne
Foto – Dainis Bušmanis

Kartupeļu cietes ražotājs SIA “Aloja Starkelsen” gatavās produkcijas un izejvielu noliktavas jaunbūvē un teritorijas labiekārtošanā ieguldīs 614 999 eiro, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Investīciju projekta īstenošanai bija izsludināts iepirkumu konkurss, kuram pretendenti varēja pieteikties līdz 16.oktobrim. Konkursā sešu pretendentu vidū uzvarēja kompānija “Būvniecības Dizaina Risinājumi”, kuras līgumcena ir 614 999 eiro.

Iepirkuma tehniskajā specifikācijā teikts, ka investīciju projekts paredz jaunas noliktavas būvniecību “Aloja Starkelsen” teritorijā Joglas ielā 2, Ungurpilī, Alojas novadā. Plānots izbūvēt noliktavas ēku ar tehnoloģisko gaiteni, kas savieno to ar blakus esošo noliktavu, kā arī izbūvēt savienojošo koridoru – nojumi un veikt teritorijas labiekārtošanas darbus. Būvdarbi neskar blakus esošās noliktavas konstrukcijas.

Investīciju projektu plānots realizēt līdz 2018.gada 31.maijam.

Iepirkums tiek īstenots projekta “SIA “Aloja Starkelsen” pārstrādes infrastruktūras attīstība” ietvaros un tā realizācijai ir piešķirts līdzfinansējums Eiropas Lauku fonda lauksaimniecības attīstībai (ELFLA) pasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Jau ziņots, ka “Aloja-Starkelsen” finanšu gadā, kas ilga no 2015.gada 1.septembra līdz 2016.gada 31.augustam, strādāja ar 7,621 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 16,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa palielinājās par 20,8% – līdz 287 850 eiro. Pagājušā finanšu gada rezultāti vēl nav publiskoti.

“Aloja-Starkelsen” pamatkapitāls ir 259 131 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir pieder Zviedrijas kompānija “Sveriges Starkelseproducenter, forening” (97,93%).

LA.lv