×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

Alojā svinēs Ausekļa 165. dzimšanas dienu

Foto: Alojas Ausekļa vidusskolaFoto: Alojas Ausekļa vidusskola

Šoruden, 19. septembrī Alojā tiek rīkoti svētki “Gaismu sauca” par godu alojiešu izcilākajam novadniekam, dzejniekam Auseklim, kuram aprit 165. gadi, LA.lv uzzināja novada domē.

Svētku atklāšanas koncertā plkst. 12 Alojas evaņģēliski luteriskajā baznīcā piedalīsies Latvijas Mūzikas akadēmijas (LMA) jauktais koris “Sōla” Kaspara Ādamsona vadībā un Ādažu Mākslas un mūzikas skolas kamerorķestris Vitas Zemtures vadībā. Koncertā skanēs latviešu kora mūzikas klasika – dziesmas ar Ausekļa vārdiem.

Plkst. 13:30 atceres brīdī pie piemiņas akmens dzejniekam Auseklim satiksies dzejnieka pēcteči – Krogzemju un Dreimaņu dzimtas. Pēc tam Dzejas autobuss svētku viesus vedīs uz dzejnieka dzimtajām mājām Ungurpils “Sīpolos”.

No plkst. 14 līdz 16 Alojas kultūras nama lielajā zālē demonstrēs videomateriālus par dzejnieku un viņa piemiņas saglabāšanu, bet svētku kulminācija būs dziesmu jaunrades konkursa “Kas mēs bijām, būsim, esam” fināla koncerts “Lai top!” plkst. 17 Alojas Ausekļa vidusskolā.

Koncertā 16 mūzikas skolu kori no Salaspils, Rīgas, Ādažiem, Aizkraukles, Vecumniekiem, Strenčiem, Smiltenes, Alojas, Saulkrastiem, Cēsīm, Madonas, Valmieras un Jelgavas izpildīs konkursā godalgotās dziesmas, un kopā ar Latvijas Kultūras akadēmijas jaukto kori “Sōla” un Ādažu mākslas un mūzikas skolas kamerorķestri Jāzepa Vītola dziesmas ar Ausekļa vārdiem “Beverīnas dziedonis” un “Gaismas pils”, kā arī konkursam veltītos darbus – Selgas Mences dziesmu ar Kārļa Skalbes vārdiem “Saulīte” un Uģa Prauliņa dziesmu ar Ausekļa vārdiem “Latvj’u tautas rīts”. Ausekļa dzejoli “Dievozolu trijotne” runās Jānis Streičs, koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. Apvienotos korus diriģēs Aira Birziņa, Liene Batņa, Ija Voiniča un Kaspars Ādamsons, pastāstīja Alojas kultūras nama direktore Ineta Laizāne.

Konkursa fināla uzvarētāji – Filips Babris, Paula Anna Raiskuma, Ieva Kristapsone un Vera Lavrentjeva – saņems Alojas novada domes prēmijas.

Pēc koncerta svētku dalībnieki no vidusskolas pa Ausekļa ielu dosies sveču Gaismas ceļā uz Ausekļa kapa vietu Alojas kapsētā, kur klausīsies dzejniekam veltītus dzejoļus un Katvaru pagasta pūtēju orķestra “Pociems” muzicēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+