×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. februāris, 2013
Drukāt

Alojas novadu tomēr nedalīs

Foto - LETAFoto - LETA

Alojas novads paliks nedalīts, par ko ceturtdien nolēma Saeima noraidot opozīcijas deputātu rosinātos grozījumus likumos, kas paredzētu Alojas novada sadalīšanu divās daļās – Staiceles un Alojas novadā, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Šādu priekšlikumu bija iesnieguši opozīcijā esošās ZZS frakcijas deputāti Ingmārs Līdaka (Zaļo un zemnieku savienība, ZZS), Viktors Jakovļevs (SC), Jānis Dūklavas (ZZS), Mihails Zemļinskis (SC) un Vitālijs Orlovs.

Saeima noraidīja iesniegtos grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas paredzēja uzdot Ministru kabinetam līdz 2013.gada 1.martam apstiprināt Alojas novada un Staiceles novada robežu aprakstus un iesniegt tos Saeimā.

Noraidīja arī likumprojektu “Par Alojas novada sadalīšanu un jaunveidoto novadu darbības uzsākšanu”, kas paredzēja rīkot Alojas novada domes un Staiceles novada domes vēlēšanas 2013.gada 1.jūnijā Alojas novada teritoriālajās vienībās – Alojas pagastā un Staiceles pagastā.

Šo grozījumu atbalsta gadījumā vēl būtu nepieciešams vērtēt, kādā kārtībā tiek sadalītas Alojas novada pašvaldības institūcijas, tiesības, manta, saistības un finanšu līdzekļi.

Līdaka no tribīnes atgādināja, ka 2010.gada 2.martā Alojas novada dome saņēma novada iedzīvotāju iesniegumu par Staiceles atdalīšanos no Alojas novada. Iesniegumam bija pievienoti 405 iedzīvotāju paraksti. Iesniegumā bija norādīts, ka Staicele Alojas novadam pievienota piespiedu kārtā un savstarpējie strīdi sākušies jau novada izveidošanas laikā, bet tagad tie turpinās.

Publiskajā apspriešanā par Staiceles atdalīšanos no novada saņemtas 950 apspriešanas anketas. Tika konstatēts, ka sabiedriskajā apspriešanā nav piedalījies nepieciešamais iedzīvotāju skaits. Lai uzskatītu, ka apspriešana ir notikusi, pašvaldībai bija jāsaņem apmēram 1400 anketas, kuras būtu iesnieguši vismaz 30% balsstiesīgo iedzīvotāju. No aptaujātajiem 89 % Alojas novada iedzīvotāju atbalstīja Staiceles atdalīšanos. Konsultācijās ar juristiem tika secināts, ka šis fakts novada domes deputātiem netraucē lemt par novada robežu maiņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+