Reuters/Scanpix

Vēsturiska dāvana dzimšanas dienā: Ostapenko spēlēs finālā 2

Aļona Ostapenko savā 20.dzimšanas dienā ceturtdien sasniedza Francijas atklātā tenisa čempionāta finālu, dodot vēsturisku panākumu Latvijas sportam.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Sieviešu vienspēļu turnīra pusfināla mačā Ostapenko ar rezultātu 7-6 (7:4), 3-6, 6-3 apspēlēja Tīmea Bačinski no Šveices.

Kāds Latvijas tenisists “Grand Slam” turnīra vienspēļu finālā iekļuvis pirmoreiz karjerā. Iepriekš Ernests Gulbis bija spējis iekļūt šī paša turnīra pusfinālā.

“Esmu tiešām laimīga, mīlu šeit spēlēt, paldies, ka atbalstījāt mani, šī ir ideāla dzimšanas diena,” uzreiz pēc spēles skatītājiem teica Ostapenko, kuri viņai pirms tam bija nodziedājuši dzimšanas dienas apsveikuma dziesmu. “Vienmēr centos spēlēt agresīvi.”

Zīmīgi, ka abas tenisistes šodien svin dzimšanas dienu. Ostapenko paliek 20 gadi, bet viņas pretiniecei Bačinski šī ir 28.dzimšanas diena.

Ostapenko ir pirmā neizliktā tenisiste, kas sasniegusi šī turnīra finālu kopš 1983.gadā to paveica Mima Jaušoveca. Zīmīgi, ka viņa karjerā vēl nav spējusi tikt pie WTA tituliem. Iepriekšējo reizi kāds tenisists pirmo titulu uzreiz “Grand Slam” turnīrā ieguva 1997.gadā, kad to paveica brazīlietis Gustavu Kuertens.

Aizvadītās spēles pirmās serves Ostapenko nebija pārāk labas un viņa mača ievadā nokļuva iedzinējos ar 0-2. Pie otrās breikbumbas Ostapenko paspēja līdz saīsinātajai servei, tomēr pēc tam izsita to ārpus laukuma. Tomēr Ostapenko jau nākamajā geimā atguva breika deficītu un pēc tam noturēja savu servi.

Piektajā geimā Ostapenko vēlreiz tika pie breikbumbas, kuru gan nerealizēja, tomēr kopumā jau Latvijas tenisiste labāk izskatījās. Sekojošajā nākamajā geimā atkal divas breika iespējas bija šveicietei, bet Latvijas tenisiste tās ļoti pārliecinoši atspēlēja, panākot 3-3.

Septītajā geimā Bačinski zaudēja savu servi un Latvijas tenisiste pārņēma vadību, bet pēc tā šveiciete paņēma medicīnisko pārtraukumu, jo iepriekš kādā epizodē bija savainojusi celi. Šī pauze izsita Ostapenko no līdzsvara un nākamajā geimā Bačinski panāca līdzsvaru 4-4. Arī turpinājumā Ostapenko pārāk labi neizskatījās, tomēr, kad desmitajā geimā noturēja savu servi, skaļi iesaucās, lai sevi uzmundrinātu.
Strauji mainoties notikumiem, tagad jau atkal Ostapenko izskatījās daudz labāk. 11.geimā viņa bija tuvu tam, lai iegūtu trīs breikbumbas, tomēr, atrodoties pie paša tīkla, Latvijas tenisistei neizdevās bumbiņu pārraidīt otrā laukuma pusē. Tiesa, nākamajā izspēlē Ostapenko uzvarēja, darbojās pārliecinoši un pārņēma vadību ar 6-5. Tomēr izservēt setu viņai neizdevās un Bačinski panāca 6-6.

Līdzīgās spēles pirmā seta taibreikā pirmajās divās izspēlēs uzvarēja uzņēmējas. Trešajā Ostapenko bija labāka ar lielisku saīsināto sitienu, tomēr Bačinski uzreiz atbildēja ar netveramo servi. Rezultāts vēl bija 3-3, tomēr nākamajās trijās izspēlēs uzvarēja Ostapenko, kas nozīmēja, ka Latvijas tenisiste ieguvusi trīs setbumbas. Pirmo no tām viņa iesita tīklā, bet otro ar lielisku servi realizēja.

Pēc uzvarēta pirmā seta otro Ostapenko iesāka nedaudz atslābināti un uzreiz zaudēja savu servi, tomēr jau otrajā geimā atspēlējās. Turpinājumā spēle ritēja ļoti līdzīgi, nākamajos četros geimos pārliecinoši punktus ņemot servētājām.

Likās, ka līdzīgi būs arī bieži vien nozīmīgajā septītajā geimā, kurā Ostapenko izvirzījās vadībā ar 40:0, tomēr izlaida pārsvaru un tagad jau nokļuva iedzinējos ar 3-4, kas, kā vēlāk izrādījās, bija izšķirošais brīdis setā. Nākamajā geimā Ostapenko divas reizes tika līdz rezultātam “vienādi”, tomēr abos šajos sitienos pati pieļāva kļūdas aizsitot bumbiņu par tālu. Turpinājumā Ostapenko vēlreiz nenoturēja savu servi, otrajam setam noslēdzoties ar Ostapenko dubultkļūdu un zaudējumu 3-6.

Trešā seta pirmos trīs geimus samērā droši uzvarēja uzņēmējas, bet īsteni sīva cīņa izvērtās ceturtajā geimā. Tajā jau sākotnēji likās, ka Ostapenko uzvarējusi geimā, tomēr tiesnese pēc atkārtotas apskates secināja, ka viņas bumbiņa izlidojusi ārpus laukuma. Pēc tam piecas reizes rezultāts bija “vienādi”, bet deviņas minūtes ilgajā geimā Ostapenko tomēr izdevās uzvarēt, pārņemot vadību ar 3-1.

Kaut Ostapenko mačā kopumā izskatījās labāk un nākamajā geimā viņa arī tika pie breika iespējas, atrauties neizdevās un Bačinski noturēja savu servi, bet vēl pēc brīža atkal panāca izlīdzinājumu 3-3. Spēlē, kas jau labu laiku ritēja ilgāk par divām stundām, abu tenisistu acīs bija redzams nogurums, tomēr neviena no viņām nedomāja padoties un Ostapenko atkal droši ieguva punktu pie pretinieces serves, izvirzoties vadībā ar 4-3. Turpinājumā gan Bačinski pretestību izdevās salauzt un Latvijas sportiste svinēja vēsturisku panākumu, duelim noslēdzoties pēc divām stundām un 28 minūtēm.

Ostapenko pasaules rangā pašlaik atrodama 47.vietā, kamēr viņas pretiniece Bačinski tikmēr ir planētas 31.rakete, bet turnīrā viņa izlikta ar 30.numuru. Jau tagad zināms, ka nākamnedēļ augstāk būs šī mača uzvarētāja.