×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Alpīnists prognozē: Gaismas pils mazgāšana būs sarežģīts un dārgs process (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Gaismas pils no Pārdaugavas puses.

Izsludināts iepirkums Latvijas Nacionālās bibliotēkas mazgāšanai, taču alpīnisti atzīt: bibliotēkas ēka ir sarežģīts objekts, tā mazgāšana būs dārga un jāveic vismaz reizi pusgadā, ziņo LTV raidījums “Rīta Panorāma”.

Uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas kopš tās uzcelšanas nogulsnējusies redzama netīrumu kārta, tādēļ Kultūras ministrija (KM) nupat izsludinājusi iepirkumu, kurā valsts apliecinājusi gatavību par ēkas mazgāšanu maksāt 110 000 eiro.

Kopējā platība, kas jānomazgā, ieskaitot jumtu un logus, ir ap 20 000 kvadrātmetru. Ēkas fasāde, visticamāk, tiks tīrīta ar pacēlājiem, bet jumta mazgāšana būs alpīnistu uzdevums, norāda “Rīta Panorāmā”.

KM pieļāvusi, ka darbus iespējams veikt arī par zemāku cenu, taču industriālā alpīnisma instruktors Jānis Prižavoits, kurš pats vairākkārt bijis uz Gaismas pils jumta, lēš, ka tīrīšanas darbu izmaksas būs augstas. Tās var sasniegt 90 000 eiro, jo bibliotēka ir kāpelēšanai neērts objekts, turklāt matētās jumta plāksnes un porainos stiklus nomazgāt ir krietni grūtāk nekā gludu apdares materiālu.

Prižavoits norāda arī uz to, ka, ēku būvējot, nav pareizi salikti drošības līdzekļi un uzstādītie āķi dažviet netur svaru, kuram tie it kā paredzēti. Tādēļ, lai darbus paveiktu mēneša laikā, būtu nepieciešami 10-15 alpīnisti. Vairāk cilvēku vienlaikus uz ēkas nav iespējams izvietot.

Tāpat Prižavoits pieļāva, ka alpīnisti, staigājot pa jumtu, var nedaudz bojāt plākšņu hermetizēšanas šuves, un tās nāksies pielabot.

Šobrīd nav iespējams prognozēt, cik ilgi Gaismas pils saglabāsies tīra – KM cer, ka ēku atkārtoti nāksies tīrīt tikai pēc diviem gadiem, kamēr alpīnists norāda, ka, visticamāk, netīrumus uz ēkas redzēs jau pēc pusgada.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kretīnisms sākās no Birkerta. .. Lai mazgā tie, kas akceptēja no saimnieciskā viedokļa plānprātīgo celtni ar tukšu, neizmantojamu, bet vēdināmu un apsildāmu vidu, ar fasādi un jumtu, kas JĀMAZGĀ! Kurš saimnieks šādu stulbumu atļautos? Neviens! Izņemot valsti, kura ņirgājas par trūkumcietējiem nodokļu maksātājiem!

  2. Vai tad nebūtu lētāk nojaukt to spoku? Problēma atrisinātos pati un bibliotēku pārcelt uz Mežaparku, tās ēkas vietā, kur agrāk bija dārzniecība ar siltumnīcām.

  3. tā debesbraukšana ar prātu nav vienota … nožēlojami…

  4. Tas ir visidiotiskakais jaunāko laiku objekts no daudziem aspektiem. Viens no svarīgākiem ir energo izmaksas. Kur bija projektētaji un kur bija būvnieki, kad šis viss gāja gaisā? Nu jā bija krīzes gadi un kaut kā tos drūmos laikus u valsts/tautas rēķina miljonāriem vajadzēja pārlaist. Lūk arī viss izskaidrojums.

  5. Tie alpinisti būs greizsirdīgi. Atbildēt

    Ka vińiem nebūtu tas darbs. Kārtīgs alpinists gribētu tur rāpties ik pa mēnesi, gan vasarā gan ziedu mā ar visiem zābakiem un kramponiem! Vienā rokā pat ar nanoūdeni! To

Draugiem Facebook Twitter Google+