Pasaulē
Eiropa

Alpos avarējusi Otrā pasaules kara lidmašīna ar 20 cilvēkiem uz borta0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Šveices Alpos sestdien avarējusi antīka Otrā pasaules kara laika lidmašīna, kurā, iespējams, atradās līdz pat 20 cilvēkiem, ziņo vietējie mediji.

Vācijā 1939.gadā būvētā lidmašīna “Junker JU52 HB-HOT”, kas tagad ir kolekcijas priekšmets, pieder uzņēmumam “JU-Air”, kas saistīts ar Šveices gaisa spēkiem, vēsta ziņu aģentūra ATS.

Lidmašīnā ir vietas 17 pasažieriem un trim apkalpes locekļiem, un laikraksts “Blick” vēsta, ka lidmašīna bijusi pilna ar cilvēkiem.

Policija vēl nav atklājusi, cik daudz cilvēku ir gājuši bojā vai cietuši šajā avārijā. Taču policija atklāja, ka glābšanas un meklēšanas misijā iesaistīti pieci helikopteri, un gaisa telpa virs avārijas vietas citiem lidaparātiem pagaidām ir slēgta.

Saistītie raksti

“JU-Air” mājaslapā teikts, ka uzņēmums piedāvā lidojumus ar četrām “Junker” lidmašīnām, kas visas ražotas 1939.gadā. Antīkos lidaparātus vada pieredzējuši piloti.

Šveicē sestdien notika vēl viena cita aviokatastrofa, kurā cieta neliela tūristu lidmašīna ar diviem pieaugušajiem un diviem bērniem. Lidmašīna avarēja mežainā apvidū un aizdegās. Neviens izdzīvojušais nav atrasts.

LA.lv