Latvijā
Sabiedrība

Alternatīvā izmeklēšana 1

Foto – LETA

Ministru kabinets (MK) vakar apstiprināja sabiedrisko komisiju Zolitūdes traģēdijas apstākļu izmeklēšanai un deva tai gadu laika sagatavot priekšlikumus, kā nepieļaut Zolitūdes notikumu atkārtošanos.

Komisiju vadīs bijušais Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš. Bez viņa tajā strādās arī bijusī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ināra Šteinerte, uzņēmēja Baiba Rubesa, kā arī sabiedrības par atklātību “Delna” pārstāve Inese Voika. Tieši organizācija “Delna” pirms divām nedēļām ierosināja izveidot šādu sabiedrisko komisiju. Tās uzdevums būs izvērtēt Zolitūdes traģēdijas tiešos un netiešos cēloņus, glābšanas darbu un traģēdijas seku likvidēšanas procesu, atbildīgo dienestu un amatpersonu rīcību, kā arī normatīvā regulējuma darbības efektivitāti būvniecības, publisko iepirkumu un civilās aizsardzības jomā.

Ar MK lēmumu komisija apstiprināta uz vienu gadu un reizi ceturksnī tai būs jāsniedz starpziņojums Ministru prezidentam par savu darbu, bet pilnvaru nobeigumā komisijai jāiesniedz valdībā pārskats par paveikto un priekšlikumi, kā novērst atklātās nepilnības.

Vārds “sabiedriskā” komisijas nosaukumā rada iespaidu, ka tās locekļi strādās sabiedriskā kārtā, bet tā nav gluži tiesa. “Mums priekšā stāv smags un apjomīgs darbs, un par to nepieciešama arī samaksa,” paskaidroja Kažociņš. Komisijas vadītāja un locekļu atalgojums gan pagaidām neesot noteikts.

LA.lv