×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Alternatīvā Sanktpēterburga. Izstāde par pilsētu cilvēkiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 18. martā plkst. 17 Latvijas Arhitektūras muzejā Rīgā atklās izstādi “AlterSPb: Pilsēta un publiskā telpa”, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstāde veltīta sarunai par pilsētu – aizvien vairāk arhitektu un dizaineru dēvē sevi par urbānistiem, taču ēku veidols un publiskās telpas konfigurācija urbānistus maz interesē – viņiem patīk vērot cilvēku uzvedību un kustību. Pilsētnieki katru soli salīdzina ar kartēm, kuras ir izstrādājuši urbānisti, skaita zīmes un pārvietojas pēc urbānistu plāna. Urbānists zina, kur tu atradīsies pēc desmit minūtēm publiskajā telpā. Tostarp urbānists vienalga nezina, kas notiks pēc gada. Viņš var tikai pieņemt, ka šajā laikā vēl joprojām būs urbānists. Izstāde veidota Sanktpēterburgai, taču tajā skartās problēmas ir universālas.

Projekta kurators aicināja tā dalībniekus – jaunos arhitektus – piedāvāt savu versiju Sanktpēterburgas jaunizveidotajām publiskajām telpām. Izstādē skatāmie 16 projekti nav realizēti – daļa no tiem pilnībā pārstāv tā saukto “papīra arhitektūru”, citus pārskatāmā nākotnē iespējams īstenot. Daži autori ņēmuši vērā Pēterburgas kontekstu, kamēr citi strādājuši saskaņā ar pasaules arhitektūras tendencēm. Projekta “AlterSPb 2015” mērķis nav iegūt vienīgo pareizo atbildi uz jautājumu, kas ir publiskā telpa vai kādai tai jābūt Pēterburgā, bet pašā domāšanas procesā par pilsētvides daudzveidīgajām iespējām, tāpat par to cilvēku atbildību, kuri izstrādā pilsētplānošanas projektus un pieņem lēmumus.

Pirmo reizi projekts “AlterSPb: Pilsēta un publiskā telpa” tika demonstrēts Valsts Ermitāžas Jaunatnes centrā Sanktpēterpurgā 2015. gada jūlijā, pēc tam festivāla “Būvmāksla” apmeklētāji ar to varēja iepazīties Maskavā.

Izstāde būs atvērta līdz 13. maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+