Ekonomika
Nauda

“Altum” portfeļgarantijas izsniegs divām bankām un vienai līzinga firmai0

Foto – LETA/Artūrs Ķipsts

“Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” (“Altum”) jaunajā valsts atbalsta finanšu instrumentā uzņēmumu atbalstam portfeļgarantijas izsniegs “Luminor Bank”, “Swedbank” un “UniCredit Leasing”, aģentūrai LETA pavēstīja institūcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.

Viņa informēja, ka portfeļgarantiju programmas ietvaros “Luminor Bank”, “Swedbank” un “UniCredit Leasing” uzņēmumu kredītiem un izsniegtajam finansējumam, kas ir līdz 250 000 eiro, “Altum” vārdā varēs piešķirt garantiju un attiecīgi aizdevumam piemēros zemāku procentu likmi.

Plānots, ka aizdevumus par kopējo summu 50 miljoni eiro ar samazinātu procentu likmi tuvāko divu gadu laikā saņems aptuveni 250 mazie un vidējie uzņēmumi. Līgumi par portfeļgarantiju programmas ieviešanu tiks slēgti tuvākajā laikā. Aizdevumus ar “Altum” portfeļgarantijām sāks piešķirt orientējoši 2018.gada trešajā ceturksnī.

Finanšu pakalpojumi, kurus varēs iekļaut “Altum” garantiju portfelī, ir apgrozāmie līdzekļi, tostarp kredītlīnijas, investīciju aizdevumi un finanšu līzings. Atšķirībā no individuālajām kredītu garantijām, portfeļgarantiju gadījumā kreditēšanas darījumam, kas atbilst programmas nosacījumiem, automātiski varēs piešķirt valsts garantiju. Kreditētājam ar katru individuālo darījumu nebūs jāvēršas “Altum”.

Institūcijas valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš norādīja, ka portfeļgarantijas būs Latvijā jauns valsts atbalsta finanšu instruments, kas palīdzēs mazo un vidējo uzņēmumu segmenta uzņēmumiem saņemt kredītiestāžu finansējumu ar zemāku procentu likmi. “Nav mazsvarīgi, ka tādā veidā tiks samazināts arī garantijas izsniegšanas laiks un nepieciešamo dokumentu apmērs. Raugoties uz citu Eiropas valstu pieredzi, šādam sadarbības veidam ar bankām uzņēmumu finansēšanā redzam lielu potenciālu. Pēdējos gados palielinās “Altum” finansējums garantijām, veicinot kreditēšanas pieaugumu bankās. Tas atspoguļojas arī mūsu finanšu instrumentu portfelī, garantiju īpatsvaram pieaugot pār aizdevumiem. Plānojam, ka arī turpmāk proporcija par labu finanšu instrumentiem, kas tiek īstenoti ar banku starpniecību, mūsu portfelī turpinās palielināties,” viņš sacīja.

Saistītie raksti

Atlasi kredītiestādēm mazo un vidējo uzņēmumu portfeļgarantiju ieviešanai bankās “Altum” izsludināja šogad 9.februārī.

“Altum” ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. “Altum” obligācijas ir iekļautas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv