Ekonomika
Nauda

ALTUM un Swedbank plāno piešķirt atbalsta finansējumu aptuveni 200 uzņēmumiem0


ALTUM valdes lodeklis Jēkabs Krieviņš un “Swedbank” uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante, 2018.
ALTUM valdes lodeklis Jēkabs Krieviņš un “Swedbank” uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante, 2018.
ALTUM valdes lodeklis Jēkabs Krieviņš un “Swedbank” uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante, 2018.

Attīstības finanšu institūcija ALTUM un Latvijā vadošā komercbanka Swedbank parakstījusi sadarbības līgumu par jaunu valsts atbalsta finanšu instrumenta ieviešanu maziem un vidējiem uzņēmumiem – portfeļgarantijas. Plānots, ka šīs programmas ietvaros Swedbank piešķirs finansējumu aptuveni 200 uzņēmumiem 11,7 miljonu eiro apmērā divu gadu laikā, tā portālam “La.lv” pavēstīja Swedbank mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska.

Portfeļgarantiju programma paredzēta maziem un vidējiem uzņēmumiem, kam nepieciešams finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem un investīciju aizdevumiem līdz 250 tūkstošiem eiro. Izsniedzot ALTUM portfeļgarantijas, Swedbank nodrošinās ātru aizdevuma noformēšanas procesu, ļaus piedāvāt klientiem zemāku kredīta procentu likmi un labvēlīgākus finansēšanas nosacījumus.

Swedbank ir cieša sadarbība ar valsts attīstības finanšu institūciju ALTUM vairākās programmās, piemēram, kredītu un eksporta garantijas, daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programma, paralēlo (mezanīna) aizdevumu programma un citi projekti. Tāpat Swedbank piedāvā arī Eiropas Investīciju Fonda garantiju programmas maziem un vidējiem uzņēmumiem Cosme, kā arī EaSI mikrouzņēmumiem.

Saistītie raksti

“Jaunas portfeļgarantiju programmas ieviešana Latvijā ir laba ziņa mūsu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuru rīcībā būs jauns valsts atbalsta instruments sava biznesa attīstībai un konkurētspējas veicināšanai. Latvijā mazo un vidējo uzņēmumu segments ne tikai nodrošina ievērojamu skaitu darbavietu, bet arī vērā ņemamu pievienoto vērtību valsts ekonomikai. Tāpēc ļoti svarīgi, ka tiek radīti atbalsta mehānismi, kas ļauj nodrošināt vēl labvēlīgākus finansēšanas nosacījumus un lielāku kapitāla pieejamību mūsu uzņēmumiem,” saka Swedbank uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante.

Savukārt ALTUM valdes loceklis Jēkabs Krieviņš norādīja: “Porteļgarantijaskājauns valsts atbalsta finanšu instruments, ko ALTUM ievieš sadarbībā ar komercbankām, sniedz nepārprotamu ieguvumu MVU segmenta uzņēmumiem – iespēju saņemt kredītiestāžu finansējumu ar zemāku procentu likmi. Nav mazsvarīgi, ka portfeļgarantijas palīdz samazināt gan garantijas izsniegšanas laiku, gan nepieciešamo dokumentu apjomu. Esam gandarīti, ka portfeļgarantiju ieviešanā piedalās arī Swedbank, kas ir viens no uzņēmumu finansēšanas tirgus līderiem Latvijā, tādējādi palīdzot valsts atbalsta finanšu instrumentiem sasniegt vēl plašāku uzņēmēju loku.”

 

LA.lv