Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
16. aprīlis, 2015
Drukāt

“Altum” valsts atbalsta programmā mājokļu iegādei piešķīrusi 100 galvojumus

Sapnu maja_Fotolia

Attīstības finanšu institūcija “Altum” valsts atbalsta programmā ģimenēm ar bērniem mājokļu iegādei ir piešķīrusi kopumā 100 galvojumus par kopējo summu 590 tūkstoši eiro, pavēstīja “Altum” sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.

Viņa informēja, ka līdz šim visvairāk galvojumu piešķirts mājokļu iegādei Rīgā un Jūrmalā – abās pilsētās kopā 44 galvojumi. Mājokļa iegādei Liepājā piešķirti astoņi galvojumi, Jelgavā – septiņi, bet Ogrē – četri. Mājokļi ar valsts galvojumu iegādāti arī Cēsīs, Valmierā, Salaspilī, Ozolniekos, Saldū, Engurē, Daugavpilī, Olainē, Bauskā, Lapmežciemā, Tukumā, Iecavā, Lielvārdē, Alūksnē, Mārupē un citās pilsētās un pagastos.

Lielākoties mājokļus ar valsts atbalsta programmas atbalstu iegādājušās ģimenes ar vienu bērnu. Ģimenēs, kuras izmantojušas valsts galvojumu mājokļa iegādei, kopā ir 159 bērni, piebilda Eglīte.

Viņa atzīmēja, ka programmai šobrīd paredzētais finansējums ļauj “Altum” izsniegt galvojumus klientiem vairāk nekā triju miljonu eiro apmērā.

Aizdevumus ar valsts galvojumu bankas izsniedz kopš šā gada 15.janvāra, kad līgumu par sadarbību programmas īstenošanā noslēdza banka “Citadele”. Mājokļu galvojumu programmas īstenošanā šobrīd iesaistījušās arī “Swedbank”, “SEB banka” un “Nordea Bank” Latvijas filiāle.

Jau vēstīts, ka Ekonomikas ministrijas izstrādātā mājokļa atbalsta programma paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai. Galvojuma maksimālā summa atkarīga no bērnu skaita ģimenē – ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro, ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs ir 15 % – līdz 15 000 eiro, savukārt ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro. Programma tiek īstenota ar attīstības finanšu institūcijas “Altum” starpniecību.

Tāpat vēstīts, ka attīstības finanšu institūcijā “Altum” kopš šā gada 15.aprīļa ir apvienojušās Latvijas Attīstības finanšu institūcija “Altum”, Latvijas Garantiju aģentūra un Lauku attīstības fonds.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+