×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

“Altum” valsts atbalsta programmā mājokļu iegādei piešķīrusi 100 galvojumus

Sapnu maja_Fotolia

Attīstības finanšu institūcija “Altum” valsts atbalsta programmā ģimenēm ar bērniem mājokļu iegādei ir piešķīrusi kopumā 100 galvojumus par kopējo summu 590 tūkstoši eiro, pavēstīja “Altum” sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.

Viņa informēja, ka līdz šim visvairāk galvojumu piešķirts mājokļu iegādei Rīgā un Jūrmalā – abās pilsētās kopā 44 galvojumi. Mājokļa iegādei Liepājā piešķirti astoņi galvojumi, Jelgavā – septiņi, bet Ogrē – četri. Mājokļi ar valsts galvojumu iegādāti arī Cēsīs, Valmierā, Salaspilī, Ozolniekos, Saldū, Engurē, Daugavpilī, Olainē, Bauskā, Lapmežciemā, Tukumā, Iecavā, Lielvārdē, Alūksnē, Mārupē un citās pilsētās un pagastos.

Lielākoties mājokļus ar valsts atbalsta programmas atbalstu iegādājušās ģimenes ar vienu bērnu. Ģimenēs, kuras izmantojušas valsts galvojumu mājokļa iegādei, kopā ir 159 bērni, piebilda Eglīte.

Viņa atzīmēja, ka programmai šobrīd paredzētais finansējums ļauj “Altum” izsniegt galvojumus klientiem vairāk nekā triju miljonu eiro apmērā.

Aizdevumus ar valsts galvojumu bankas izsniedz kopš šā gada 15.janvāra, kad līgumu par sadarbību programmas īstenošanā noslēdza banka “Citadele”. Mājokļu galvojumu programmas īstenošanā šobrīd iesaistījušās arī “Swedbank”, “SEB banka” un “Nordea Bank” Latvijas filiāle.

Jau vēstīts, ka Ekonomikas ministrijas izstrādātā mājokļa atbalsta programma paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai. Galvojuma maksimālā summa atkarīga no bērnu skaita ģimenē – ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro, ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs ir 15 % – līdz 15 000 eiro, savukārt ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro. Programma tiek īstenota ar attīstības finanšu institūcijas “Altum” starpniecību.

Tāpat vēstīts, ka attīstības finanšu institūcijā “Altum” kopš šā gada 15.aprīļa ir apvienojušās Latvijas Attīstības finanšu institūcija “Altum”, Latvijas Garantiju aģentūra un Lauku attīstības fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+