Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
4. augusts, 2016
Drukāt

Alūksne aicina ziņot, kas apglabāts pilsētas kapsētās (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Alūksne ar savām kapusvētku tradīcijām ir kļuvusi atpazīstama visā Latvijā, un pašvaldības aģentūra “Spodra”, kas apsaimnieko Alūksnes kapsētas, pašlaik veido kapavietu reģistru un aicina iedzīvotājus iesaistīties, vēsta dome.

Šobrīd veiktie apbedījumi tiek reģistrēti, tāpat informāciju var iegūt arī no esošajiem kapu pieminekļiem, taču esot daudz kapa vietu bez atpazīšanas zīmēm. Tādēļ nepieciešama iedzīvotāju iesaistīšanās.

Kapavietu reģistrs nepieciešams, lai apzinātu kapsētā apbedītās personas un nepieciešamības gadījumā kapsētas apsaimniekotājs varētu atrast konkrēto kapavietu vai par tās uzturēšanu atbildīgo cilvēku.

Informāciju par saviem Alūksnes kapsētās apbedītajiem tuviniekiem ikviens ir aicināts sniegt kapsētas pārziņa darba laikā, informē dome.

Latvijas simtgadei veltītajā Alūksnes novada iedzīvotāju forumā izskanējis priekšlikums apkopot informāciju par Alūksnes kapsētās apbedītajām izcilajām personībām, par tēlnieciski un arhitektoniski vērtīgajiem senajiem pieminekļiem, lai šo vēsturisko informāciju saglabātu un rūpētos par šo kapavietu uzturēšanu un kapu pieminekļu saglabāšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. sociāli atstumtais Atbildēt

    lai varētu piedzīt jaunu nodokli , vai , ja nemaksā , mēģināt tev kaut ko atņemt – dzīvokli piem. , lai tu ātrāk nonāktu ,, dzimtenes vēsajās smiltīs ,, , kuras tev tāpat jau pienākas …

  2. Lai nenomalditos, kā šajos milzīgajos kapos cilvēks tai “Spodrai” varēs uzrādīt kapa koodinātu vai izmantot kādu iepriekš pasludinātu kapavietas kodu?

  3. naudiņa, naudiņa, naudiņa…
    Jāzina, no kuriem piedzīt kāpostu !

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (10)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Iedzīvotāji krīt uz ielām un lauž kaulus, pat vaiga kauluAizvadītajā diennaktī mediķu redzeslokā nonākuši vairāki iedzīvotāji, kuri guvuši dažādas traumas, krītot uz slidenām ielām.
Draugiem Facebook Twitter Google+