×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. septembris, 2016
Drukāt

Alūksnē dzīvojamā mājā sprāgusi propāna gāze; viens cilvēks izsviests pa logu (3)

Kadri no videoKadri no video

Vakar vakarā Alūksnē, kādas Torņa ielas piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī, notikusi propāna gāzes eksplozija, kurā cietis viens cilvēks, savukārt no citiem tuvējiem dzīvokļiem evakuēti 33 cilvēki, jo mājā parādījušās plaisas.

Kā aģentūra BNS uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, nav sprādzis gāzes balons, bet gan propāna gāze, kas ēkā tiek ievadīta pa gāzes vadiem no netālu esošā rezervuāra.

Sprādziena rezultātā visai kāpņutelpai izbiruši logu stikli un mājā parādījušās plaisas. Tūlīt pēc negadījuma ēkai drošības apsvērumu dēļ atslēgta gāzes padeve.

Cietušais 28 gadus vecais vīrietis nogādāts slimnīcā, bet no sprādzienā postītās kāpņutelpas dzīvokļiem evakuēti 33 cilvēki, kuriem pašvaldība nodrošinājusi iespēju pārlaist nakti tuvējās skolās. Cilvēkiem, kuru dzīvokļi izvietoti pārējās četrās ēkas kāpņutelpās, briesmas nedraud, secinājuši speciālisti.

Notikušā apstākļus skaidro Valsts policija.

Sprādzienā cietušajai daudzdzīvokļu bloku mājai izkustējušies paneļi un kāpnes, to aģentūrai BNS, atsaucoties uz būvinženiera konstatēto, pastāstīja Alūksnes novada domes izpilddirektore Janīna Čugunova.

Viņa zināja teikt, ka pēc sprādziena ēkā iegājuši vienīgi glābēji, kuri evakuējuši cilvēkus un apsekojuši telpas, un pašvaldības būvinženieris, kurš apskatījis nama pirmo stāvu un konstatējis nopietnus mājas konstrukciju bojājumus, tai skaitā izkustējušos paneļus un kāpnes.

Ņemot vērā objekta bīstamību, ēka nekavējoties aizzīmogota, lai tajā neviens nevarētu iekļūt. Visu nakti pie nama dežūrējusi pašvaldības policija.

Šodien sprādzienā cietušo ēku apsekos eksperts, taču tas nebūs pašvaldības norīkots speciālists, piebilda Čugunova, pieļaujot, ka ekspertu uz objektu nosūtījusi Valsts policija, kas izmeklē notikušā apstākļus.

Pašvaldības izpilddirektore apstiprināja, ka pēc sprādziena notikuma vietā dzirdējusi nama iedzīvotājus sūdzamies par to, ka ēkā ik pa laikam bijusi jūtama gāzes smaka, par ko arī esot ziņots avārijas dienestam. Pašvaldības rīcībā gan šādas informācijas nebija, uzsvēra Čugunova.

Pēc vakar vakarā Alūksnē notikušā sprādziena dzīvojamā mājā trīs cilvēki izmantojuši pašvaldības sniegto iespēju pārlaist nakti Alūksnes Valsts ģimnāzijas internātā, bet pārējie 30 evakuētie ļaudis atraduši pajumti pie saviem radiem vai draugiem, aģentūrai BNS pastāstīja Alūksnes novada domes izpilddirektore Janīna Čugunova.

Viņa sacīja, ka pašvaldība ir gatava parūpēties par to, lai uz laiku bez dzīvesvietas palikušie cilvēki būtu zem pajumtes un paēduši. Šorīt internātā izmitinātajiem ļaudīm tikšot nodrošinātas brokastis, bet par tālākajām darbībām tiks lemts pēc tam.

Kā ziņots, vakar vakarā Alūksnē, kādas Torņa ielas piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī, notika propāna gāzes eksplozija, kurā cieta viens cilvēks, savukārt no citiem tuvējiem dzīvokļiem nācās evakuēt 33 cilvēkus, jo mājā bija parādījušās plaisas un tā vairs nebija droša.

Aculiecinieki internetā stāsta, ka cietušais vīrietis ar sprādziena vilni izsviests no dzīvokļa, taču palicis dzīvs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kāpēc vēl atļauj pārdot vecos gāzes balonus,parunāja ,ka būs jaunie ,bet tirgo vecos.

  2. Alūksnes namiem ir viesnīca, kāpēc cilvēki netiek ievietoti tur?????

  3. Negadijums protams ir ar izrietosam sekam un acimredzams .tikai jauniesu komentari ir ljoti necenzeti un nebutu velami jo grauj pasu autoritati un publicitati. Saprorams ,ka soks ja janoiet 2 km lai atgriez
    tos apskatit kas noticis.

Draugiem Facebook Twitter Google+