×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Alūksnē kupenu biezuma rekordi, Liepāja – saulaina un bez sniega

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Vakarrīt atkal – jau kuro reizi šajā pavasarī – Madonas novada Bērzaunes pagasta “Rutuļu” māju saimnieks Edgars Kramfts tīrīja naktī 10 centimetru biezumā jaunuzkritušo sniegu. “Šajā mājā esmu dzimis, tūliņ svinēšu 77. dzimšanas dienu, bet kaut ko tādu, kad sniegi līdz ēku jumtiem, nudien neatceros,” stāsta sniega kalnu ieskautais.

 

“Lai tiktu uz malkas šķūni, klēti, garāžu, pagrabu, pirti un bišu dravu, nākas rakt ejas 120 metru kopgarumā. Bet mašīnai (man taču, gatavojoties Lielajiem dziesmu svētkiem, jābrauc uz kora “Gaiziņš” mēģinājumiem, jātiek arī uz Madonas aptieku) nepieciešama daudz platāka eja, citādi no mājas ārā netieku.”

Citi nepacietīgi gaida strauju laika maiņu, lai beidzot sajustu pavasari, bet E. Kramfts ir bažīgs – ja sniega kalni kusīs strauji, applūdīs pagrabs, garāža un ratnīca, kas atrodas zemāk par citām ēkām.
sniegsss1_AG_1

Līdzīga situācija arī tuvākā un tālākā apkārtnē. Vismaz labi, ka pašvaldība rūpējas par ceļu tīrīšanu, tiesa, mazo ceļu malās augstas kupenas, ar pretimbraucošajām mašīnām samainīties grūti.

Dziļš sniegs joprojām pārklājis arī citas Latvijas apdzīvotās vietas. Alūksnes novērojumu stacijā vakar zemi klāja 70 centimetrus dziļa sniega sega, kas ir biezākā sniega sega ne tikai šajā ziemā, bet arī kopš 1946. gada, kad te sākti regulāri sniega segas biezuma mērījumi. Sinoptiķi prognozē, ka jau šodiena paies bez ievērojamiem nokrišņiem, bet naktī uz ceturtdienu Latvijas teritorijai pietuvosies zema spiediena ieplaka, gaisa temperatūra pamazām paaugstināsies, un sestdien visā Latvijā jau būs virs nulles.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+