×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Alūksnē pieminēs gleznotāju Leo Kokli (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Alūksnē par godu savam izcilajam novadniekam, gleznotājam Leo Koklem, kuram šogad atzīmē 90. gadskārtu, sestdien, 29. martā notiks gan viņa dzimtajā pusē – Bejā, gan Alūksnes muzejā, portālam LA.lv pavēstīja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.
.
Sadarbībā ar Bejas novadpētniecības centru, Leo Kokles dzimto māju vietā Jaunalūksnes pagasta Visikuma “Dambīšos” mākslinieka piemiņas pasākums notiks 29. martā pulksten vienos dienā. Savukārt pulksten trijos Leo Koklem veltīts pasākums sāksies Alūksnes muzejā. Te atmiņu stāstus par Leo stāstīs viņa māsa Aina Ķirķe un māsīca Vēsma Kokle – Līviņa, bet Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātra “Slieksnis” studijas “Mazais teātris” dalībnieki pasākuma apmeklētājus iepazīstinās ar Leo Kokles laikabiedru atmiņām.

Pasākumā skanēs dziesmas no Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Leo. Pēdējā bohēma” Lindas un Danas Berkuļu izpildījumā. Šajā izrādē viens no Leo lomu atveidotājiem bija aktieris Ainārs Ančevskis, kurš pasākumā dalīsies iespaidos par izrādes tapšanu un savām izjūtām, atveidojot izcilo gleznotāju.

“Viņš bija plaša diapazona gleznotājs, kas apveltīts ne tikai ar spilgtām dotībām un jaunrades temperamentu, bet arī ar neizsīkstošu centību, darba mīlestību un stingru paškritiku,” – tā Leo Kokli raksturojusi mākslas vēsturniece Gaļina Kārkliņa.

Alūksnes muzejs Leo Kokles 90. dzimšanas dienas svinībām guvis Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu 2270 eiro apmērā projektam. Projekta norises laikā Alūksnes muzejs sadarbībā ar biedrību “Kultūras un izglītības centrs STILI” veidos ceļojošu izstādi, organizēs lekcijas par gleznotāja daiļradi, veidos īpašu jubilejas izstādi, kā arī izdos bukletu ar Leo Kokles laikabiedru atmiņu fragmentiem, fotogrāfijām un izrakstiem no viesu grāmatām, tādējādi popularizējot mākslinieka daiļrades daudzveidību.

Jubilejas ekspozīcijā būs redzami mākslinieka darbi no māsīcas Vēsmas Kokles – Līviņas privātās kolekcijas, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja un Latvijas Nacionālā teātra. Mākslinieka atceres pasākumā sestdien, 29. martā, jubilejas ekspozīcijā būs redzami L. Kokles darbi arī no māsas Ainas Ķirķes privātās kolekcijas. Jāpiebilst, ka Leo Kokles jubilejas izstāde Alūksnes muzejā ir apskatāma līdz 2. aprīlim.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Reiz ar R.Pauli viņi bija draugi, bet kad L.Kokle aizgāja citā saulē, tā tika aizmirsts pats un vina sirmā mammīte, kura vēlu vakaros brauca no vecuma dēļ grūta darba (laikam apkopējas), tā pelnot vienkāršai iztikai. Pauls tai brīdī jau bija slavas zenītā un bez pūlēm būtu varējis kādu vieglāku darbu nodrošināt sirmgalvei,bet bija mirušo draugu un tā māti pavisam aizmirsis-to visu rāmi un mierīgi man stātīja pati L.Kokles mammīte gaidot pēdējo tramvaju toreizējajā Komjaunatnes krastmalas tumšajā pieturvietā.

Draugiem Facebook Twitter Google+