×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Alūksnē sāk atjaunot muižas brūža ēku (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Attēlā: Alūksnes muižas apbūves brūža ēkas risinājums pēc rekonstrukcijas

Alūksnē sākta pilsētas muižas brūža ēkas rekonstrukcija. Līdztekus namam plānots atjaunot arī tam pieguļošās ielas, informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Būvatļauja brūža ēkas atjaunošanai izsniegta marta beigās un objekts nodots būvuzņēmējam – SIA “Arčers”. Tas jau ir iežogojis būvobjektu un nākamajā nedēļā plānots uzsākt darbus. Būvnieks būvdarbos solījis iesaistīt arī vietējos uzņēmējus.

Aploka klāsta, ka muižas brūža ēku pēc rekonstrukcijas vienlaikus plānots izmantot uzņēmējdarbības atbalsta centra un tautas nama darbībai. Nākotnē atjaunotais nams var attīstīties par novada kultūras un sabiedrības centru.

Ēkas telpas varēs izmantot ar uzņēmējdarbību saistītām vietējām un pārrobežu norisēm – konferencēm, semināriem, uzņēmēju forumiem, starpvalstu uzņēmēju sadarbības nodrošināšanai, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai un citādi.

Alūksnes novada pašvaldība projektā “Uzņēmējdarbībai nozīmīgu ielu un Brūža ēkas rekonstrukcija Alūksnes pilsētā” līdz ar brūža ēku iekļāvusi arī uzņēmējdarbībai nozīmīgu ielu rekonstrukciju, ņemot vērā, ka šajā teritorijā atrodas bijusī rūpnieciskā zona ar ievērojamu potenciālu komercdarbības attīstībai, taču pašreizējais infrastruktūras stāvoklis tam ir šķērslis.

Projektā paredzēta Parka, Brūža un Dzirnavu, kā arī Vidus, Tirgotāju (no Lielā Ezera līdz Vidus ielai) un Dārza ielas (no Jāņkalna līdz Latgales/Tirgotāju ielai) rekonstrukcija. Pašlaik vēl nav noslēgusies iepirkuma procedūra par pirmo trīs minēto ielu rekonstrukciju. Drīzumā plānots izsludināt iepirkuma procedūru arī pārējo ielu atjaunošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Izskatās pēc padomju laika pienotavas ar piebūvi

  2. Tikai kapēc tām piebūvēm jāizskatās kā lētā lielveikala kastēm, nevarēja neko elegantāku izdomāt?

  3. interesanti kur paliks tie kas uz taam konferenceem brauks:) Viesniicas normaalas tur ir? Un sitaa negliitaa modernaa eeka buutu bruuža rekonstrukcija? Tiešām taa kaadreiz izskatiijies muižas brūzis??

Draugiem Facebook Twitter Google+