×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. oktobris, 2015
Drukāt

Alūksnē sākta Bībeles muzeja skvēra labiekārtošana (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Alūksnē sākušies Tūrisma informācijas centra un Bībeles muzeja skvēra labiekārtošanas darbi, LA.lv uzzināja novada pašvaldībā.

6. oktobrī Alūksnes novada pašvaldība noslēdza līgumu ar iepirkumu konkursā uzvarējušo SIA “Ausmas serviss” par gājēju ceļu pārbūvi skvērā pie Alūksnes Tūrisma informācijas centra un Bībeles muzeja Alūksnē skvēra labiekārtošanu, pastāstīja novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks.

Kā informē Alūksnes novada pašvaldības ainavu arhitekte Laura Ozoliņa, skvērs, projektam noslēdzoties, pilnībā mainīs tēlu. Šobrīd paredzēts veikt skvēra pārbūves pirmo kārtu, kurā tiks paplašināti celiņi un to segums, kā arī izveidots laukums, kur uzstādīt soliņus.

Tāpat L. Ozoliņa uzsver, ka laika gaitā teritorijas funkcija ir papildinājusies – tika izveidota Baznīcas iela, turklāt tagad Bībeles muzeja telpās atrodas Tūrisma informācijas centrs. Tādējādi teritorijai piemīt arī reprezentatīvā funkcija, tāpēc tai jābūt pieejamai jebkurā laikā. Tā kā teritorijas noslodze ir palielinājusies, svarīgi te veidot videi pieejamāku un plašāku celiņu risinājumu gājēju kustībai, uzsver Ozoliņa.

Skvērā paredzēts veikt esošo gājēju ceļu funkcionālus uzlabojumus, atsevišķās vietās mainot to segumu un virzību, kā arī paplašināt Bībeles muzeja un Tūrisma informācijas centra priekšējo laukumu un izbūvēt vietu pārvietojamās tualetes novietošanai. Skvērā celiņu izveidē plānots divu veidu cietais segums – pelēku betona bruģakmeni un šķeltu laukakmeni, izmantojot vēsturiskos bruģakmeņus.

Nākamajā posmā skvērā plānots izvietot arī lodveida gaismas ķermeņus, kuru formas būtu pieskaņotas skvērā augošo dekoratīvo krūmu formām, pauž Mucenieks. Paredzēts, ka skvērā tiks izvietoti arī trīs īpaša dizaina soli, kuru formas plānots saskaņot ar liektajām līnijām celiņu segumā un apstādījumos.

Tūrisma informācijas centrs un Bībeles muzejs darbu veikšanas laikā turpinās savu darbību kā ierasts, jo, saskaņā ar noslēgto līgumu, būvuzņēmējam visā būvdarbu laikā jānodrošina droša personāla un apmeklētāju piekļuve ēkām

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. būs forši,vēl viena sakārtota vieta vairāk,un ja būs izgaismota tad pavisam feini!

Draugiem Facebook Twitter Google+