×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Alūksnes ezera lielāko salu ar Kapsētas pussalu savienos gājēju tilts (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Alūksnē šonedēļ aktīvi norit gatavošanās Tempļakalna ielas gājēju tiltu būvei. Plānots, ka tilts savienos Alūksnes ezera lielāko salu – Pilssalu – ar Kapsētas pussalu, informē Alūksnes novada pašvaldības pārstāve Evita Aploka.

Pēc viņas sacītā, tilts atvieglos gājēju pārvietošanas no pilsētas uz Miera ielas dzīvojamo māju rajonu un Alūksnes Lielajiem kapiem. Tāpat topošais objekts kļūs par nozīmīgu jauna tūrisma sastāvdaļu.

Sākotnēji plānoto būvniecību ar uzbēruma tehnoloģiju, kas izmaksu ziņā būtu lētāka, nebija iespējams īstenot. Tāpēc izvēlēta jauna būvniecības metode, izmantojot speciālu uzbīdīšanas konstrukciju. Šīs tehnoloģijas izvēle projektu sadārdzināja par apmēram 100 000 eiro. Objekta būvniecības kopējā līgumcena ir 243 208,94 eiro.

“Visus būvdarbus īstenosim no augšas, neiejaucoties ūdenī. Tiltu būvēsim ar speciāli izgatavotu uzbīdīšanas konstrukciju, kas pati sevi vilks pāri ezeram un dzīs pāļus, no tās montēsim rīģeļus balstiem, kā arī ar tās palīdzību uz ezera tiks piegādāts katrs nākošais laidums. Otrā krastā šo konstrukciju ar celtni noņemsim un aizvedīsim prom,” stāsta SIA “Tilts” pārstāvis Kirils Loškarjovs.

Pēc viņa teiktā, izmantojot līdzīgu konstrukciju uzbīdīšanas tehnoloģiju, uzbūvēts pērn ekspluatācijā nodotais tilts pār Mūsu Bauskā. Šī tehnoloģija izmantota arī Dienvidu tilta Slāvu pārvada būvniecībā.

Šobrīd uzņēmums kalna pakājē veido nelielu būvlaukumu, kur atradīsies celtnis un cita būvniecībai nepieciešamā tehnika. Iecerēts, ka nedēļas nogalē Alūksnē ieradīsies papildspēki un varēs sākt darbu. “Vēlamies šo projektu pabeigt iespējami ātrāk, bet tas, kā veiksies, būs redzams, kad sāksim dzīt pāļus,” stāsta uzņēmuma pārstāvis.

Pirmajā mēnesī uzņēmums cer paveikt iespējami daudz – izbūvēt visus tilta balstus un sijas virs ezera. Pēc tam atliks no salas puses izveidot koka laipas, tilta klāju un margas, kā arī apzaļumošanas darbi, skaidro Loškarjovs.

Plānots, ka, uzsākot darbus, būvniecības teritoriju drošības nolūkos ierobežos. Pašvaldība arī aicina iedzīvotājus būt apdomīgiem un uzmanīgiem, nebraukt ar mašīnām un citiem transportlīdzekļiem šajā ezera teritorijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. oho, Adlers atbraucis biznesu bīdīt.. 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+