×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Alūksnes jubilejai par godu auž jostu ar spēka zīmēm (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Alūksnes novada pašvaldības kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte (no kreisās) un Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" vadītāja Renāte Pilipa aicina alūksniešus līdz pat pilsētas svētkiem ieaust arī savu artavu Alūksnes 95. gadskārtas jubilejas īpašajā jostā.

Pašā jaunā gada sākumā, 2. janvārī, apritēja 95 gadi, kopš Alūksnei piešķirtas pilsētas tiesības, tādēļ līdz pat pilsētas svētkiem notiks dažādi jubilejai veltīti pasākumi. Tie aizsāksies piektdien, 9. janvārī, kad Alūksnes Jaunajā pilī sāks aust īpašo Alūksnes jubilejas jostu, portālam LA.lv pastāstīja Alūksnes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Jubilejas jostu audīs sadarbībā ar Alūksnes pilsētas Tautas nama Tautas lietišķās mākslas studiju “Kalme”. Piektdien jau no plkst. 11 rītā ieaust pirmos rakstus īpašajā Alūksnes 95. gadskārtas jubilejas jostā būs aicināta pašvaldības vadība un domes deputāti.

Aploka stāsta, ka vēlāk līdz pat pilsētas svētkiem kopīgajā jubilejas jostā savu gabaliņu varēs ieaust katrs interesents, ieliekot tajā labas domas un vēlējumus Alūksnei.

“Pavasarī plānojam organizēt semināru, kurā varēs izzināt gan Alūksnes, gan arī citu šīs puses jostu zīmju nozīmi. Alūksnes jostas fragmenti varētu kļūt arī par īpašo pašvaldības nākamā gada spēka dāvanu, bet lielo jostu, kuras tapšanā alūksnieši būs iesaistījušies, noteikti izmantosim noformējumam valsts svētkos un citos Alūksnei nozīmīgos pasākumos,” uzsver Alūksnes novada pašvaldības kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.

Alūksnes jostā ir ieaustas trīs svarīgas un stipras latviešu rakstu zīmes – krusts, aplis un Dieva zīme. Krusts, viens no formas ziņā vienkāršākajiem rakstiem, daudzkārt izmantots par aizsargzīmi. Tas ir arī dzīvības, laimes un enerģijas simbols. Aplis ir enerģiju koncentrējošs Saules, pilnības un mūžības simbols. Savukārt Dieva zīme attēlo pasaules kalnu, debesu jumu, gaismu, tiekšanos uz augšu, kā arī vēlēšanos piesaistīt Dieva padomu un palīdzību.

Tā kā jostas aušana prasa uzmanību un koncentrēšanos, tad studijas “Kalme” vadītāja Renāte Pilipa aicina alūksniešus, kas vēlēsies piedalīties jostas aušanā un līdz ar darbu tajā ielikt arī savu vēlējumu Alūksnei, rēķināties ar zināmu laika patēriņu šim procesam. Ikviens interesents tādēļ šai sakarā ir aicināts iepriekš sazināties ar studijas vadītāju un saskaņot ierašanās laikus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Aud vai neaud, gudrību domei tas nevairos.

Draugiem Facebook Twitter Google+