×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Alūksnes muižas parkā atklās atjaunoto Aleksandra paviljonu (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

11. jūnijā pulksten 13 Alūksnes muižas parkā notiks Aleksandra paviljona atklāšanas pasākums projekta “Divas ainavu parku pērles Austrumeiropā/Ainavu pērles” ietvaros, portālam LA.lv pavēstīja novada sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Paviljona atjaunošanu īstenojusi Alūksnes novada pašvaldība un Alūksnes muzejas kopā ar sadarbības partneriem – Pavlovskas muzejrezervātu Sanktpēterburgā. Tas r viens no 50 Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta 2007 – 2013 projektiem, norādīja Aploka.

“Pavlovskas muzejrezervātā projekta laikā nozīmīgākais veikums ir Lielās kaskādes restaurācija, savukārt Alūksnē valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa – Aleksandra paviljona restaurācija. Projekta galvenā ideja ir saistīta ar restaurāciju kā iespēju saglabāt vēstures dārgumus – mazās arhitektūras formas,” skaidro speciāliste.

Aleksandra paviljons Alūksnes muižas parkā tapis 18. gadsimta beigās par godu Krievijas caram Aleksandram I, kurš 1822. gadā, Vidzemei cauri braucot, iegriezies Alūksnē, taču tiek pieļauts arī, ka paviljons uzcelts vēlāk par godu šī notikuma atcerei. Alūksnieši paviljonu dēvē arī par tējas vai kafijas paviljonu, jo nostāsti vēsta, ka baroniem te paticis dzert rīta kafiju un istabenei nācies mērot tālo ceļu no Jaunās pils līdz paviljonam vairākas reizes, līdz izdevies atnest pietiekami karstu kafiju.

Projekta kopējais budžets ir 625 700 eiro, no tiem Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējums ir 12 555,55 eiro, bet valsts budžeta finansējums – 12 555,55 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. budžets, budžetiņš ! Atbildēt

    ” … no tiem Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējums ir 12 555,55 eiro, bet valsts budžeta finansējums – 12 555,55 eiro… ”
    Par godu OKUPANTIEM !!!!
    Pensionāri, ejiet pakārties – tuvākajos 100 gados jums nekas nespīdēs !

    • Nomierinies. Ja būtu pēc tava prāta, tad viss skaistais, peļņu nenesošais, sports, māksla, skolēnu ārpusklases un tml. pasākumi būtu jāaizliedz un visa neiztērētā nauda prasti jāizdala starp iedzīvotājiem. Un tad mēs dzīvotu kā čurkas.

Draugiem Facebook Twitter Google+