×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
23. septembris, 2016
Drukāt

Alūksnes muzejā apskatāmas naudas vēsturei un Dziesmu svētkiem veltītas izstādes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceļā uz Latvijas simtgadi un XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem Alūksnes muzejs apmeklētājiem piedāvā Roberta Kulpes privātkolekcijas izstādes “Nauda Latvijā un pasaulē”, un “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē”, LA.lv uzzināja Alūksnes novada domē.

Izstādes “Nauda Latvijā un pasaulē” kolekcija ir tik plaša, ka caur to iespējams iepazīties ar dažādu tautu ekonomisko un politisko situāciju. Ir apskatāmas monētas un banknotes, kas atklāj katras valsts individualitāti un ir bijušas liecinieces kādiem īpašiem notikumiem. Izstāde veidota tā, lai katrs apmeklētājs varētu gūt plašāku ieskatu par Latvijā un pasaulē lietotās naudas dažādību un vēsturi.

Izstādes “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē” kolekcijā ir apskatāmas nozīmītes, goda zīmes, saktas, programmiņas, biļetes, un citas lietas no Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem; Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem; Latvijas novadu dziesmu svētkiem; latviešu dziesmu svētkiem Eiropā, Amerikā un Kanādā; dažādiem festivāliem un citiem dziedāšanas svētkiem.

Izstādi papildinās Alūksnes Kultūras centra skolotāju kora “Atzele” un deju kopas “Jukums” tautas tērpi, kas piedzīvojuši ne vienu vien dziesmu vai deju svētku koncertu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+