Laukos
Lauku sēta

Alūksnes novada Ates muzejā nākamsestdien – Pļaujas svētki0


Ates muzejs
Ates muzejs
Ates muzejs

Alūksnes novadā, Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā tieši pēc nedēļas svinēs Pļaujas svētkus, kuru aizsākums bijis vairāk nekā pirms 30 gadiem. Arī šogad 9. septembrī Ates muzejs ikvienu aicina ciemos uz dziedāšanu, dancošanu, andelēšanos un rudens darbu darīšanu Vidzemes zemnieku lauku sētā.

No plkst. 11 visā muzeja teritorijā sāksies svētku atklāšanas pasākums, kam sekos lauku sētai raksturīgo rudens darbu darīšana – ceps maizi un skābēs kāpostus, gatavos stērķeli un sviedīs medu, kuls labību, apstrādās linus, kals, mals un darīs citus lauku darbus, kurus svētku apmeklētāji varēs ne tikai vērot, bet arī izmēģināt paši savām rokām.

Par latvisku gaisotni rūpēsies Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis”, Medņevas folkloras kopa un Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis, kas gan iesaistīsies dažādu darbu darīšanā, gan arī priecēs svētku apmeklētājus ar skanīgiem dziedājumiem.

Svētkos ar saviem tautas lietišķās mākslas darbiem piedalīsies Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” (Alūksne), “Sagša” (Gulbene) un “Smiltene” (Smiltene), Uģis Puzulis ar pārvietojamo keramikas darbnīcu, Ēriks Kanaviņš ar amatnieka darbnīcu, būs radošas darbnīcas bērniem, umurkumurs, darbošanās kopā ar floristu un daudz citu aktivitāšu.

No plkst.11 līdz 16 notiks arī mājražotāju un amatnieku tirdziņš.

Svētkus atbalsta: Alūksnes novada pašvaldība, z/s Lejas”, SIA “Valrito”, SIA “ALTA S”, Latvijas Radio, Radio Tev, laikraksti “”Alūksnes Ziņas”, “Malienas Ziņas”.

LA.lv