×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

Alūksnes novada izcilībām pasniegs deviņus apbalvojumus “Sudraba zīle” (1)

Sudraba zile

Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas lielajā zālē 17. novembrī notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienai veltīts pasākums “Es ozola zīle Tev vainagā”, kurā izcilām novada personībām pasniegs kopumā deviņus pašvaldības augstākos apbalvojumus “Sudraba zīle”, informē pašvaldības pārstāve Evita Aploka.

Nominācijā “Izglītība” apbalvojumu saņems divas talantīgas un neatlaidīgas pedagoģes – Alūksnes novada vidusskolas direktore Ilze Līviņa, kura rūpējas par mūžizglītības pieejamību, atbalsta sadarbības ar skolēnu vecākiem pilnveidi, iesaista dažādās aktivitātēs arī citu izglītības iestāžu kolektīvus, veicina patriotismu skolēnos u.c.

Balvu saņems arī Alūksnes Bērnu un jauniešu centra interešu izglītības skolotāja Daiga Ozoliņa, kuras pedagoģes talants gan aizrauj, gan disciplinē kā mazos, tā lielos “Enku drenku” dejotājus jau daudzu gadu garumā. Ar mīlestību pret darbu un bērniem skolotāja prot atvērt katrā radošumu, veicinot izaugsmi, un tic, ka viņas darbs ir ieguldījums bērnu personības attīstībā.

Nominācijā “Kultūra” šoreiz tiks pasniegtas trīs “Sudraba zīles”. Viena no tām nonāks pie Ingas un Uģa Prauliņiem – pateicoties viņu aktivitātēm, atjaunota Ērmaņu muižas kungu māja, izveidojot jaunu kultūras telpu ar kvalitatīvu un augstvērtīgu piedāvājumu. Prauliņu ģimenes darbu šovasar Ērmaņu muižas apmeklējuma laikā augstu novērtējusi arī kultūras ministre Dace Melbārde (NA).

Nominācijā “Kultūra” “Sudraba zīli” saņems zeltinietis Gunārs Kalējs, kurš visu dzīvi veltījis mūzikai un arī šobrīd, 79 gadu vecumā, savu neizsīkstošo enerģiju pierāda, vadot Zeltiņu retro grupu “Lauku suvenīrs”. Gunārs Kalējs savā bagātajā mūžā bijis gan mūzikas skolotājs, vadījis dažādus muzikālos kolektīvus, sākot no vokālajiem ansambļiem līdz Zeltiņu un arī Alūksnes tautas nama orķestrim.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” vadītāja Renāte Pilipa savu dzīvi daudzu gadu garumā veltījusi gan latviešu, gan tuvāko kaimiņu Igaunijā etnogrāfisko tautas tērpu un rakstu pētīšanai. Ar viņas un viņas kolēģu darba rezultātiem – jauniem, pievilcīgiem tautas tērpiem – redzam rotājamies amatiermākslas kolektīvu dalībniekus.

Nominācijā “Sabiedrība” šoreiz divi kolektīvi apbalvojumi.

Biedrība “Astes un Ūsas” un viņu atbalstītāji ar savu nesavtīgo un mīlestības pilno ieguldījumu nelaimē nonākušo dzīvnieku labā jau ir guvuši pozitīvu atpazīstamību gan Alūksnē un kaimiņu novados, gan arī visas Latvijas mērogā. Šīs komandas vadītājs Modris Briedis un brīvprātīgās Elīna Dambe un Signe Gorbāne ir pratuši gan uzrunāt sabiedrību, aicinot palīdzēt dzīvniekiem, gan uzlabot viņu pagaidu mītni dzīvnieku mājā “Astes un Ūsas”.

Bieži vien nelielos pagastos dzīve kūsāt kūsā, ja tur ir viens vai vairāki aktīvi cilvēki, kuriem nav žēl sava brīvā laika, bet kuriem piemīt prasme un vēlēšanās darboties pašiem un aizraut dažādās aktivitātēs pārējos. Zeltiņu pagastā tāda ir Laivu ģimene – Elita un Ilgvars kopā ar dēliem Rolandu un Ivaru, iesaistot arī citus radus, nesavtīgi darbojas sava pagasta cilvēku labā. Ar viņu atbalstu un rosību te notiek dažādas sportiskas un kultūras aktivitātes, viņi piedalās pagasta amatiermākslas kolektīvos, allaž ir gatavi palīdzēt ar darbu un padomu.

Keramiķis Uģis Puzulis saņems “Sudraba zīli” nominācijā “Novada cildinātājs”. Viņš savā darbnīcā Alsviķu pagasta “Racupkalnā”, apvienojot mīlestību uz darbu, bagātu izdomu un radošās spējas, rada skaistus mākslas darbus un labprāt uzņem arī tuvākus un tālākus viesus, aizraujoši un interesanti iepazīstinot viņus ar keramiķa arodu. Uģis Puzulis labprāt līdzdarbojas arī novada kultūras pasākumu organizēšanā.

Nominācijā “Atbalsts pašvaldībai” šogad apbalvojums nonāks ZS “Sprogas” īpašnieka Ivara Tīca rokās. Pašvaldībai izveidojusies laba sadarbība ar uzņēmēju, jo viņa dāvātie ziedi un krāšņumaugi rotājuši puķu dobes un bijuši lielisks papildinājums pasākumu noformēšanai gan Alūksnē, gan Jaunalūksnē un Malienā. Uzņēmējs ar savu ieguldījumu piedalās arī pagasta ceļu uzturēšanā un neatsaka padomu pašvaldības iestādēm stādījumu plānošanas un teritorijas labiekārtošanas jautājumos.

Kopumā šogad pašvaldības apbalvojumam “Sudraba zīle” sabiedrība bija pieteikusi 33 pretendentus. Pieteikumus izvērtēja komisija, kuras sastāvā bija gan domes deputāti, gan sabiedrības pārstāvji. Lēmumu par komisijas izvirzīto pretendentu apbalvošanu 23. oktobrī pieņēma Alūksnes novada dome.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+