×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. septembris, 2013
Drukāt

Alūksnes novada pašvaldības bibliotēkas saņems divas oriģinālliteratūras grāmatu kolekcijas

gramatas123

Latvijas Kultūrkapitāla fonds atbalstījis Alūksnes pilsētas bibliotēkas iesniegto projektu, kura rezultātā Alūksnes novada pašvaldības bibliotēkas saņems divas latviešu oriģinālliteratūras grāmatu kolekcijas, kopumā gandrīz 150 eksemplārus izdevumu, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības kancelejas vadītāja Viktorija Avota.

Paredzēts, ka, saņemot grāmatu kolekciju, no tās tiks izveidotas trīs ceļojošo grāmatu kopas, kuras paralēli apceļos visas Alūksnes novada bibliotēkas, jo lielā daļā pagastu bibliotēku daudzi kolekcijā ietvertie izdevumi lasītājiem līdz šim nebija pieejami, pastāstīja Avota.

Grāmatu kopā ir iekļautas dažāda satura latviešu oriģinālliteratūras grāmatas. Tajā ir gan jau pazīstamu rakstnieku un autoru dzejoļu krājumi un prozas darbi, kā arī jaunākās paaudzes rakstnieku literārie darbi. Kolekcijā līdzās literārajiem darbiem ir arī izdevumi par rakstniekiem, grāmata par padomju režīmu, politisko publicistiku, par sakrālās arhitektūras un mākslas mantojumu Preiļu rajonā, Latvijas mūzikas dzīvi un jaunradi 1940.-1945. gados un daudzas citas vērtīgas kultūrvēsturiskas grāmatas, atzīmēja Avota.

Konkursā kopumā tika iesniegti 76 projekti, bet atbalstīti – 59, tajā skaitā arī Alūksnes pilsētas bibliotēkas iesniegtais projekts. Bibliotēka konkursam pieteica arī lasītāju tikšanos ar rakstnieci Andru Manfeldi, taču šī ideja projektu konkursā nav guvusi žūrijas atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+