×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Alūksnes novadā sumina silmtgadnieci Lolliju Apsīti (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Trešdien Alūksnes novada vadība apciemoja Alsviķu pagasta Strautiņu iedzīvotāju Lolliju Apsīti, lai sveiktu viņu 100 gadu jubilejā, informē Alūksnes novadā.

Jubilāre apaļo dzimšanas dienu sagaidīja savās mājās kopā ar tuvākajiem cilvēkiem – meitu Daci un abiem mazbērniem Diānu un Jāni.

Viss jubilāres mūžs pavadīts Alsviķu pagastā, kur viņa bijusi gan izslavēta ar savām mājsaimnieces prasmēm, gan vēlāk padomju gados negurstoši strādājusi kolhozā un arī savā saimniecībā.

Tuvinieki teic, ka Lollijas kundze vienmēr bijusi strādīga un gan saviem bērniem, gan mazbērniem iemācījusi svarīgu dzīves patiesību – nav vārda “nevaru”, ir tikai jāsaņemas un darāmais jādara.

Kundzes dzīves gājumu daudz ietekmējis karš – šis laiks paņēmis vienu no Lollijas kundzes brāļiem un māsu, kā arī vīru un dēliņu Mārtiņu. Neatlaidīgi strādājot, viņa izaudzinājusi meitas Ainu un Daci, nododot viņām savu darba tikumu, bet Aina nu jau atdusas smilšu kalniņā. Tagad Lollijas kundzes prieks ir arī mazmazdēls un mazmazmeita.

Alūksnes novada pašvaldība jubilārei svētkos dāvināja 150 eiro, savukārt Alsviķu pagasta pārvalde bija sarūpējusi siltu segu un gardu kliņģeri.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai Dievs dod veselibu!

Draugiem Facebook Twitter Google+