×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

Alūksnes pašvaldība neesot sagrozījusi tautas skaitīšanas datus


Foto - LETAFoto - LETA

Alūksnes pašvaldība iebilst Tallinas mēra Edgara Savisāra grāmatā paustajiem apgalvojumiem, ka Latvijā sagrozīti tautas skaitīšanas dati, vēsta Igaunijas raidkorporācija ERR.


 

Savā grāmatā “Patiesība par Igauniju” Savisārs diskutē par Igaunijas tautas skaitīšanas datu sagrozīšanu, kā arī apgalvo, ka līdzīga datu sagrozīšana notikusi arī Latvijā un Lietuvā: “Piemēram, latvieši savā tautas skaitīšanā ar manipulāciju palīdzību spēja izvairīties no iedzīvotāju skaita samazināšanās zem psiholoģiski svarīgās divu miljonu robežas [..]. To nespētu pārdzīvot ne iedzīvotāji, ne vadošie politiķi.”

Pēc Tallinas mēra sacītā, neskaitāmu Latvijas pilsētu mēri vērsās pie saviem iedzīvotājiem, aicinot viņus pārliecināt ārvalstīs dzīvojošos latviešus reģistrēties kā Latvijas iedzīvotājus. Savisārs īpaši izcēlis Alūksnes mēru, kurš esot licis iedzīvotājiem reģistrēt tautas skaitīšanā Norvēģijā dzīvojošos ģimenes locekļus. “Viņi pat pagarināja tautas skaitīšanas termiņu, jo līdz noteiktajam termiņam nespēja iespiest iekšā vajadzīgo skaitu,” 
raksta Savisārs.

Kā vēsta Igaunijas mediji, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins nosūtījis vēstuli Savisāram, norādot, ka viņa apgalvojumi ir nepatiesi. Fomins arī pieprasījis, lai Tallinas mērs publiski atsakās no saviem apgalvojumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+