Laukos
Bizness

Alus darītavas “Malduguns” apgrozījums pērn pieaudzis par 66,4%0

Foto: shutterstock.com

Alus darītava “Malduguns” (SIA “Kooperatīvs”) pagājušajā gadā strādāja ar 278 256 eiro apgrozījumu, kas ir par 66,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt alus darītavas peļņa pieauga vairākkārt – līdz 22 615 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma līdzīpašnieks un valdes loceklis Valdis Jansons teica, ka galvenais finanšu rezultātu augšupejas iemesls ir alus darītavas iekārtošanās lielākās telpās un ražošanas jaudu palielināšana. “Vecajās telpās ražojām aptuveni četras tonnas produkcijas mēnesī, bet tagad jaunajās telpās ražošanas apmērs sasniedzis vismaz 12 tonnas produkcijas mēnesī,” viņš skaidroja.

Jansons atzīmēja, ka gandrīz visu saražoto produkciju alus darītava realizē vietējā tirgū, bet mazliet produkcijas piegādā arī klientiem Somijā, Igaunijā un citviet, ja parādās kāds pasūtījums. Patlaban alus darītavas ražoto produkciju pieprasa klienti arī Somijā. Kopumā ārvalstu tirgos uzņēmuma ražotā produkcija pieejama viesnīcu un restorānu jeb HoReCa segmentā, bet kompānija cer tirgot produkciju arī ārvalstu veikalu tīklos.

Jansons teica, ka apgrozījumu šogad, visticamāk, neizdosies kāpināt salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, jo jāiztirgo iepriekš saražotā vasaras sezonai paredzētā produkcija, kas izvietota noliktavā.

“Kooperatīva” valdes loceklis atzīmēja, ka Latvijas mazo alus darītavu darbības rezultāti šajā gadā lielā mērā būs atkarīgi no laikapstākļiem un tā, cik pašām alus darītavām sekmīgi izdosies pārdot savu produkciju. Maijs bijis necerēti karsts, līdz ar to pieprasījums pēc alus audzis vismaz reizi vai divas. Lai arī konkurence starp mazajām alus darītavām aug, tā ir vērtējama kā veselīga. Latvijas iedzīvotāji sāk pierast pie interesantām alus garšām un pieprasījums pēc tām aug, teica uzņēmējs.

“Kooperatīvs” reģistrēts 2010.gadā un tā pamatkapitāls ir 5100 eiro. Kompānija vienlīdzīgās daļās pieder Valdim Jansonam, Andrim Liepiņam un Krišjānim Zeļģim.

LA.lv