×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Alvids Šlepiks, “Mani sauc Marīte”

LR_mani_sauc_Marite

Klāt septembra LATA romāns – mūsdienu lietuviešu rakstnieka Alvida Šlepika (starp citu pagājušā gada Prozas lasījumu viesis) darbs “Mani sauc Marīte”.

Romāns saviļņoja un pārsteidza Lietuvas prozas lasītājus 2012. gadā. Tas ir spēcīgākais no jaunās rakstnieku paaudzes pēdējo gadu darbiem, kas saņēmis augstas balvas, piedzīvojis neskaitāmas tirāžas un nule kļuvis arī par visvairāk tulkoto darbu kaimiņvalstī. Tā ir ne vien lasītāju pieprasīta, bet arī labi uzrakstīta grāmata.

Rakstnieks radījis skaudri patiesu, mākslinieciski izsvērtu, emocionāli šokējošu stāstu par “vilku bērniem”. Balstoties uz reāliem faktiem, autors izstāsta vācu meitenes Marītes likteni Otrā pasaules kara laikā. Romāns ir arī par mīlestību, līdzjūtību un atmiņu.

Māksliniece Māra Rikmane: “Abas ar “wolfenkind” (vilka bērna) meiteni Renāti esam vienaudzes. Romānā aprakstītais atbilst tām izjūtām, tai atmosfērai, ko pārdzīvoju kopā ar savu ģimeni, mainoties lielvarām. Darbs pie Alvida Šlepika romāna atsauca atmiņā asās, dramatiskās kara un pēckara ainas. Vācu bērnu likteni izjutu kā sev apkārt toreiz redzēto un piedzīvoto.”

Grāmatu no lietuviešu valodas tulkojusi Daina Avotiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+