Kultūra
Kultūrpolitika

Alvis Hermanis saņem Baltijas Asamblejas balvu mākslā0

Foto: Saeima

Jaunā Rīgas teātra režisoram Alvim Hermanim piešķirta Baltijas Asamblejas (BA) balva mākslā, informēja Saeimas Preses dienestā.

Hermanim balva piešķirta par radošajiem sasniegumiem, uzvedot virkni izrāžu, jo īpaši par iestudējumu “Oblomovs”.

BA balvas literatūrā, mākslā un zinātnē, kā arī BA medaļas par nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā un sadarbības veicināšanā ceturtdien, 23.oktobrī, tika pasniegtas svinīgā ceremonijā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā BA 33.sesijas ietvaros.

Balvu literatūrā saņēma igauņu rakstnieks Pēters Sauters (Peeter Sauter) par noveli “Neatstāj mani vienu” (“Ära jäta mind rahule”), savukārt balva zinātnē tika piešķirta habilitētajam profesoram Jozam Vidam Gražulevičam (Juozas Vidas Gražulevičius) no Lietuvas par augstiem sasniegumiem materiālķīmijā un inženierzinātnēs, kā arī par aktīvo sadarbību ar pārējo Baltijas valstu zinātniekiem izpētes projektu izstrādē un īstenošanā.

BA balva ir dibināta 1994.gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki. Tāpat svinīgā ceremonijā ceturtdien tika pasniegtas BA medaļas par īpašiem nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā un sadarbības veicināšanā.

Medaļu saņēma Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš, BA Labklājības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Orlovs un BA Tieslietu un drošības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Ādamsons.

Medaļas tika pasniegtas arī Igaunijas politiķim, kas pilda ārlietu ministra pienākumus kopš 2005.gada, Urmasam Paetam (Urmas Paet), Igaunijas politiķim, žurnālistam un E-pārvaldes akadēmijas direktoram Hannesam Astokam (Hanness Astok), kā arī vēstures profesoram un Baltijas valstu vēstures ekspertam un pētniekam Sepo Zeterbergam (Seppo Zetterberg).

Saistītie raksti

No Lietuvas BA medaļas saņēma Šauļu universitātes rektora pienākumu izpildītājs Donats Jurgaitis (Donatas Jurgaitis), Lietuvas Lauksaimniecības un mežkopības izpētes centra pārstāvis, Lauksaimniecības institūta direktors Vītauts Ruzgs (Vytautas Ruzgas ), kā arī Viļņas universitātes fiziķe Daļa Šatkovkiene (Dalia Šatkovkienė ).

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Rīgā atklās kinoteātra “Splendid Palace” 96. sezonu
2 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Katram ir jābūt sava novada vērtības apziņai.” Atklās grafikas lielmeistaram Zigurdam Zuzem veltītu izstādi
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Modes muzejs kopā ar Rīgas Krievu teātri iestudē izrādi par Koko Šaneli
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Okupācijas muzejam var draudēt bankrots? Šodien sāk meklēt jaunu direktoru 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vai nodokļu reforma aprija fiskālo telpu?
9 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Cerams, uz pilsētas svētkiem izlaidīs. Soctīkli paironizē par Ogres mēra aizturēšanu
3 minūtes
LE
LETA
Laukos
PVD apturējis divu “Pakistānas kebabs” uzņēmumu darbību
11 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Atklāj divreiz vairāk naudas izspiedējvīrusu paveidu
36 minūtes