×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
25. augusts, 2016
Drukāt

Alvis Hermanis: Eiropas civilizāciju apdraud nevis musulmaņi, bet eiropieši paši (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau 9. septembrī Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisora Alvja Hermaņa iestudējums “Pakļaušanās”, kas veidots pēc franču rakstnieka Mišela Velbeka (Michel Houellebecq) romāna ar tādu pašu nosaukumu, LA.lv uzzināja teātrī.

Alvis Hermanis: “Šis romāns ir nesaudzīga un asprātīga rietumu sabiedrības diagnoze. Utopiskais stāsts par 2022. gada Franciju, kur politisko varu pārņēmuši musulmaņi, kopš romāna iznākšanas laika (2015. gada janvāris) kļūst arvien aktuālāks un to lasīt vairs nav tik jautri kā pirms pusotra gada. Velbeks ir viens no retajiem mūsdienu intelektuāļiem, kuram vispār ir jebkāds viedoklis par virzienu, kurā attīstās mūsu sabiedrība. Autors uzskata, ka Eiropas civilizāciju apdraud nevis musulmaņi, bet eiropieši paši. Rietumu sabiedrība atrodas bedrē un turpina čakli rakt. Mūsu izrāde ir veltījums visiem racējiem.”

Iestudējumā piedalās aktieri: Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Ģirts Krūmiņš, Regīna Razuma, Jana Čivžele un Edgars Samītis, deju priekšnesumus nodrošina Austrumu deju studija “Elmira”, vadītāja Jeļena Šilenkova. Tulkojuma, dramatizējuma autors un scenogrāfs ir Alvis Hermanis, kostīmu māksliniece – Jana Čivžele, gaismu mākslinieks – Lauris Johansons, video projekcijas veidojusi Ineta Sipunova, grima māksliniece – Sarmīte Balode.

Teātris neiesaka izrādi apmeklēt jauniešiem līdz 16 gadu vecumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies par rakstu. Skatīsimies.

Draugiem Facebook Twitter Google+