×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. jūnijs, 2017
Drukāt

Alvis Hermanis sola būtiskas izmaiņas JRT trupā (1)

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Alvis Hermanis

Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis, noslēdzoties teātru sezonai, JRT Facebook lapā atklājis savu viedokli par gaidāmajām pārmaiņām saistībā ar teātra pārcelšanos uz telpām Tabakas fabrikā.

“JRT ir sākušās lielās pārmaiņas. Paralēli mājas rekonstrukcijai notiks arī aktieru trupas rekonstrukcija. Kādreiz bija skaista ideja novecot kopā ar savu publiku tai pašā aktieru sastāvā kā līdz šim. Tas būtu iespējams, ja mēs būtu mazs, jauks teātrītis. Taču pēc remonta Lāčplēša ielā 25 mums būs trīs skatuves, kur paralēli katru vakaru jāspēlē izrādes. Mums būs vajadzīga jauna trupa, ar jaunu komplektācijas konceptu, sabalansēta pa vecumiem un citiem kritērijiem,” pauda Hermanis.

Režisors uzsver, ka līdz šim JRT aktieru trupa bijusi vienaudžu kolektīvs – tapusi kā jauniešu teātris, nu aktieri sasnieguši pusmūža vecumu. Hermanis uzsver, ka līdz ar aktieru trupas novecošanu mainās iekšējās konkurences noteikumi, un pēc atgriešanās Lāčplēša ielā daļai aktieru būs jāpāriet ārštatā, turpinot piedalīties skatītāju pieprasītajās repertuāra izrādēs.

“Tuvākajos gados gribam vairāk savās izrādēs iesaistīt arī aktierus un aktrises, kuri nav JRT pastāvīgajā trupā. Jo īpaši tajās vecuma grupās, kur mums pašiem tādu nav. 2018. gada vasarā Latvijas Kultūras akadēmija uzņems jauno JRT aktieru kursu (15 cilvēkus), kuri tiks speciāli gatavoti tieši šī teātra vajadzībām,” turpina Hermanis.

Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs tādējādi definējis, ka “trimdas gadi” Tabakas fabrikā tiks izmantoti, lai atgrieztos pastāvīgajās telpās jaunā kvalitātē: “Savu teātra “reliģiju” mēs saglabāsim veco. Bet piešķirsim tai jaunu enerģiju.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko Sk. Aistai jaunībai lai saka vecais (aktieris)?
    – Ņem dzīvi tā, lai nodzīvots nav kauns!
    /Esmeraldas Ērmales sindroms/

Draugiem Facebook Twitter Google+