Mobilā versija
+2.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
9. augusts, 2016
Drukāt

Alvis Hermanis – Zalcburgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vienā no prestižākajiem ik vasaras mūzikas notikumiem – Zalcburgas festivālā (no 22. jūlija līdz 31. augustam) šonedēļ 12. un 15. augustā vēl būs iespēja noskatīties Alvja Hermaņa režisēto reti izrādīto Riharda Štrausa operu “Danajas Nolaupīšana”, kuras jauniestudējums, kas pirmizrādi piedzīvoja 31. jūlijā, jau atzīts par šā foruma centrālo notikumu.

 

Latviešu režisors ir arī operas telpiskā risinājuma autors. “Danajas molaupīšanas” iestudējums piektdien, 12. augustā, plkst. 21. 20 tiks arī raidīts vācu medijos ORF 2 un “CLASSICA”. Stāsta par skaisto Danaju, kurai jāveic mūžsenā izvēle starp bagātību un nabadzību, darbību Hermanis ir pārnesis no antīkās Grieķijas laikiem uz žilbinošas fantāzijas caurvītiem Austrumiem. “Tas ir pasakains! Tik raibs! Tik mirdzošs! Vienkārši grezni,” par A. Hermaņa izrādes scenogrāfisko risinājumu, saskatot tajā arī krievu folkloras un Gustava Klimta mākslas motīvus, sajūsminās portāla “BR Klassik” apskatnieks Bernhards Neihofs, uzsverot, ka režija un scenogrāfija izrādē nodrošinājusi perfektus akustiskos apstākļus, tomēr piebilstot, ka režisors ir piedāvājis “šovu interpretēšanas vietā un tēlotāji un operas stāsts vietām “noslīkuši” vispārējā patosā”. Iestudējumā uzstājas slavenie “Vīnes filharmoniķi”, kurus vada viens no mūsdienu spožākajiem diriģentiem Francs Velsers-Mosts­, bet Danajas lomā izcilais bulgāru soprāns Krasimira Stojanova. Alvja Hermaņa komandā – arī videomāksliniece Ineta Sipunova, horeogrāfe Alla Sigalova un gaismu mākslinieks Gļebs Fiļštinskis.

Pievienot komentāru

Apbalvotas skaistākās pērnā gada grāmatasJau 24. reizi izvērtēts grāmatu vizuālais ietērps un sumināti laureāti, un šovakar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pasniegtas grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2016" balvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+