×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. janvāris, 2013
Drukāt

Alžīrijas specdienesta izšķirošajā uzbrukumā nogalināti visi septiņi ķīlnieki

Alžīrijas īpašo uzdevumu spēki sestdien, 19.janvārī, sarīkojuši noslēdzošo uzbrukumu teroristu ieņemtajai gāzes pārstrādes rūpnīcai (attēls no satelīta), nogalinot 11 kaujiniekus, taču gājuši bojā arī visi septiņi viņu ķīlnieki ārzemnieki, vēsta valsts ziņu aģentūra APS.

“Uzbrukums notika no rīta. 11 teroristi zaudēja savas dzīvības kopā ar viņu ķīlniekiem ārzemniekiem. Mēs domājam, ka viņi tika nogalināti aiz atriebības,” pavēstīja avots drošības spēkos.

Kā ziņots, Mauritānijas ziņu aģentūra ANI, atsaucoties uz kaujinieku pārstāvi saziņai ar presi, pirms tam bija vēstījusi, ka teroristu rokās gāzes pārstrādes rūpnīcā joprojām atrodas septiņi ārvalstnieki – trīs beļģi, divi amerikāņi, viens japānis un viens brits.

Iepriekš Alžīrijas oficiālā ziņu aģentūra vēstīja, ka armijas specoperācijas gaitā atbrīvoti aptuveni 650 ķīlnieki – 573 alžīrieši un aptuveni 100 ārzemnieki. Pēc sākotnējās informācijas, atbrīvošanas operācijas sākumā dzīvības zaudējuši 12 ķīlnieki.

Gāzes pārstrādes rūpnīcai nodarīti nopietni postījumi – kaujinieki uzspridzinājuši daļu ēkas, kā rezultātā izcēlies spēcīgs ugunsgrēks.

Sestdienas operācijas gaitā tika uzbrukts ēkai, kurā kopā ar ķīlniekiem bija nocietinājušies atlikušie kaujinieki. Līdz ar operācijas beigām noslēgusies Alžīrijas armijas operācija pret ķīlniekus sagrābušajiem kaujiniekiem.

Ķīlnieku krīze sākās trešdien, kad islāmistu kaujinieki Alžīrijas dienvidaustrumos uzbruka diviem autobusiem, kas bija ceļā uz nomaļā tuksneša kompleksa lidlauku, nogalinot divus cilvēkus. Pēc tam viņi uzbruka rūpnīcas dzīvokļiem, bet tad arī pašai rūpnīcai, sagrābjot gūstā vairākus simtus cilvēku.

Atbildību par trešdienas uzbrukumu uzņēmies ar “Al Qaeda” saistītais islāma kaujinieku veterāns Mohtars Belmohtars. Uzbrukums sarīkots, atriebjoties par pirms nedēļas sākto Francijas intervenci Mali.

Lai atbrīvotu ķīlniekus, Alžīrijas armija ceturtdien uzsāka specoperāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+