×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2013
Drukāt

Alžīrijas valdība: ķīlnieku krīzes upuru skaits var pieaugt

Beidzoties Alžīrijas ķīlnieku krīzei, kurā zaudējuši dzīvību vismaz 23 ķīlnieki un 32 kaujinieki, ārvalstu valdības cenšas noskaidrot, kas noticis ar to pilsoņiem. Tikmēr Alžīrijas valdība atzīst, ka patiesais upuru skaits var izrādīties vēl lielāks.

Pēc Alžīrijas Iekšlietu ministrijas sniegtajām ziņām, atbrīvot izdevies 685 alžīriešus un 107 ārvalstniekus, bet galīgais krīzes upuru skaits nav zināms. Bojāgājušo skaitā ir cilvēki no Lielbritānijas, Francijas, Rumānijas un ASV.

Japānas firma JGC paziņojusi, ka tai nav ziņu par 17 savu darbinieku – desmit japāņu, piecu norvēģu un divu malaiziešu – likteni.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons pastāstījis, ka saskaņā ar valdības rīcībā esošo informāciju gājuši bojā trīs Lielbritānijas pavalstnieki, bet par to, kas noticis ar vēl trim pavalstniekiem un vienu pastāvīgo iedzīvotāju, informācijas pagaidām nav.

Filipīnu valdība norāda, ka tai ir informācija par 52 savas valsts pilsoņiem, kuri atradās kaujinieku sagrābtajā gāzes pārstrādes kompleksā, un 39 no viņiem jau svētdien dosies atpakaļ uz dzimteni, bet nav ziņu, vai filipīnieši ir upuru skaitā.

Jau ziņots, ka Alžīrijas īpašo uzdevumu spēki sestdien, 19.janvārī, sarīkoja noslēdzošo uzbrukumu kompleksam, nogalinot 11 kaujiniekus, taču gāja bojā arī visi septiņi viņu ķīlnieki ārzemnieki. Kā norādījis avots drošības spēkos, domājams, ka ķīlnieki nogalināti “aiz atriebības”. Pirms tam Mauritānijas ziņu aģentūra ANI, atsaucoties uz kaujinieku pārstāvi saziņai ar presi, vēstīja, ka teroristu rokās rūpnīcā joprojām atrodas septiņi ārvalstnieki – trīs beļģi, divi amerikāņi, viens japānis un viens brits.

Pēc sākotnējās informācijas, atbrīvošanas operācijas sākumā dzīvības zaudēja 12 ķīlnieki.

Ķīlnieku krīze sākās trešdien, kad islāmistu kaujinieki Alžīrijas dienvidaustrumos uzbruka diviem autobusiem, kas bija ceļā uz nomaļā tuksneša kompleksa lidlauku, nogalinot divus cilvēkus. Pēc tam viņi uzbruka rūpnīcas dzīvokļiem, bet tad arī pašai rūpnīcai, sagrābjot gūstā vairākus simtus cilvēku.

Atbildību par trešdienas uzbrukumu uzņēmies ar “Al Qaeda” saistītais islāma kaujinieku veterāns Mohtars Belmohtars.

Uzbrukums sarīkots, atriebjoties par Francijas intervenci Mali.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+