×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. novembris, 2014
Drukāt

ĀM aicina iedzīvotājus nedoties ceļojumos uz Nigēru

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ņemot vērā augsto noziedzības un terorisma draudu līmeni Nigērā, Ārlietu ministrija (ĀM) iesaka Latvijas valstspiederīgajiem to neapmeklēt, tajā skaitā valsts galvaspilsētu Niameju, liecina ministrijas atjaunotā konsulārā informācija.

Ministrija stingri iesaka ceļotājiem neapmeklēt teritoriju uz ziemeļiem no Abalakas, ieskaitot Air Massifu reģionu un ceļa posmu starp Assamaku, Arlitu un Agagezu, kas tiek uzskatīts par īpaši bīstamu, jo daudzās vietās ir mīnēts. Tāpat ministrija stingri iesaka nedoties uz Tahouas pilsētu un teritoriju, kas atrodas uz ziemeļiem no tās, Tillaberi provinci uz ziemeļiem no Niamejas, ieskaitot ceļu no Niamejas uz Gao un uz Menaku.

Pierobežā ar Alžīriju, Mali, Čadu un Nigēriju ir bijuši uzbrukumi tūristiem un cilvēku nolaupīšanas gadījumi. Ministrija stingri iesaka neapmeklēt arī pierobežas reģionus ar Čadu un Nigēriju.

Tāpat ministrija izteikusi aicinājumu ceļotājiem, kuri dodas ārpus galvenajām pilsētām un uz tuksnesi, neceļot pēc tumsas iestāšanās, kā arī aicina izvēlēties tikai vietējo tūrisma gidu un informācijas punktu pakalpojumus, kas spēs sniegt palīdzību.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, ministrija norādījusi, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ārkārtas situācijā ministrija aicina nekavējoties sazināties ar Konsulāro departamentu, stingri iesaka jebkurai personai, kura dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties konsulārajā reģistrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+