×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. aprīlis, 2015
Drukāt

ĀM apkopojusi informāciju par 41 Latvijas valstspiederīgo Nepālā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ārlietu ministrija (ĀM) šobrīd apkopojusi informāciju par 41 Latvijas valstspiederīgo Nepālā, aģentūrai BNS pastāstīja ĀM preses sekretārs Ivars Lasis.
ĀM izdevies sazināties ar 37 Latvijas valstspiederīgajiem Nepālā, bet par četriem patlaban nav informācijas.

Nepālā glābēji svētdien cīnās ar zemes nogruvumu radītajām sekām un sakaru pārrāvumiem, cenšoties atrast spēcīgajā zemestrīcē izdzīvojušos, bet upuru skaits dabas katastrofā ir pārsniedzis 2000 cilvēku, informēja vietējās amatpersonas.

Nepālas policijas amatpersona paziņoja, ka vismaz 1953 cilvēku ir miruši dabas katastrofā, bet 53 cilvēki gājuši bojā Indijā. Domājams, ka kopējais spēcīgās zemestrīces upuru skaits turpinās pieaugt.

Zemestrīces izraisītā lavīnā Everesta bāzes nometnē bojāgājušo skaits sasniedzis 17, bet 61 ir ievainots. Pagaidām nav zināms, cik cilvēku – alpīnistu un vietējo pavadoņu – zemestrīces laikā atradās citos kalnā kāpšanas maršrutos. Tiek lēsts, ka tādu varētu būs vairāk nekā tūkstotis.

Zemestrīces izpostītajā Nepālas galvaspilsētā Katmandu vēl svētdienas rītā bija jūtami pēcgrūdieni, tādēļ daudzi cilvēki mēģināja gulēt atklātās vietās uz ielas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+