×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. novembris, 2015
Drukāt

ĀM: aptuveni 200 Latvijas tūristi šobrīd atrodas Šarmelšeihas un Hurgadas kūrortos

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Šobrīd aptuveni 100 Latvijas tūristi atrodas Ēģiptes Šarmelšeihas kūrortā, bet vēl aptuveni 100 tūristi – Hurgadas kūrortā, aģentūrai BNS sacīja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs – vēstnieks Raimonds Jansons.

ĀM pārstāvis pastāstīja, ka precīzu Latvijas tūristu skaitu, kuri atrodas Ēģiptē ir sarežģīti aplēst, jo joprojām turpinās lidojumi uz Hurgadu. Jansons arī uzsvēra, ka gan Latvijas ĀM Konsulārais departaments, gan arī Latvijas vēstniecība Ēģiptē uztur saziņu ar Latvijas tūristiem Šarmelšeihā un sniedz nepieciešamo palīdzību savas kompetences ietvaros.

Tūristu, kuri patlaban atrodas Ēģiptes Hurgadas un Šarmelšeihas kūrortos, nogādāšanu uz Latviju tiks nodrošināta pirmdien, liecina tūroperatora “GoAdventure” paziņojums.

Tajā teikts, ka paredzētā tūristu nogādāšana Latvijā tieši pirmdien ir saistīta ar drošības apsvērumu plāna īstenošanu – “GoAdventure” ir pieprasījis gaisa pārvadātajiem iesniegt tūroperatoram papildu dokumentus saistībā ar pasažieru drošības nodrošināšanu Ēģiptes lidostās.

Tostarp “GoAdventure” norādīja, ka saistībā ar daudzu valstu sāktajiem tūristu evakuācijas plāniem no Ēģiptes, patlaban ir ļoti sarežģīti veikt izlidošanas laiku saskaņošanu ar Ēģiptes lidostām, lai nodrošinātu tūristu nogādāšanu Latvijā.

Jaunākajā “GoAdventure” paziņojumā teikts, ka lidmašīna no Šarmelšeihas varētu izlidot plkst.19 un Rīgas lidostā nolaisties plkst.23.30.

Visiem tūroperatora “GoAdventure” tūristiem, kuri patlaban atrodas Ēģiptes kūrortos, tiks nodrošināta bezmaksas izmitināšanas, tajā skaitā ēdināšanas un transfēra pakalpojumi bez papildu maksas.

“Informējam, ka tūristiem, kuri atrodas Ēģiptes viesnīcās nepastāv tieši drošības apdraudējumi, bet atbilstoši Ārlietu ministrijas rekomendācijām, aicinām ierobežot un izvairīties no individuāliem ceļojumiem pa sauszemi visā Ēģiptes teritorijā,” teikts paziņojumā.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Latvijas Civilās aviācijas aģentūra drošības apsvērumu dēļ nolēmusi uz nenoteiktu laiku aizliegt lidojumus uz Ēģiptes kūrortpilsētu Šarmelšeihu.

Latvijas nacionālā aviosabiedrība “airBaltic”, ieviešot papildu drošības pasākumus, organizēja divus speciālos lidojumus, lai no Šarmelšeihas atvestu mājās tur esošos tūristus. Jauni tūristi uz Ēģipti netiks nogādāti.

Tāpat vēstīts, ka 31.oktobrī pēc pacelšanās no Šarmelšeihas lidostas Ēģiptes Sinaja pussalas ziemeļos nogāzās ar zīmolu “Metrojet” strādājošās Krievijas aviokompānijas “Kogalimavia” lidmašīna “Airbus A-321” ar 217 pasažieriem un septiņiem apkalpes locekļiem, kas veica čārterreisu uz Sanktpēterburgu, un katastrofā gāja bojā visi 224 aviolainerī esošie cilvēki.

Reisa pasūtītājs bija Krievijas tūroperators “Brisco”. Pirms nogāšanās lidmašīna zaudēja sakarus ar gaisa satiksmes kontroli. Katastrofas iemesli vēl nav noskaidroti, bet ir izteikti apgalvojumi, ka lidmašīnas nogāšanās iemesls bija terorakts – bumbas sprādziens vai uz to raidīta raķete.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+