Latvijā
Politika

ĀM iesniegs notu Krievijai par uzbrukumu Latvijas vēstniecībai8

Foto Itar-Tass/Scanpix/LETA

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) šodien Krievijas Ārlietu ministrijai iesniegs notu, pieprasot nodrošināt Latvijas vēstniecības Maskavā drošību un neaizskaramību, informēja ĀM pārstāvji.

Notu nolemts iesniegt, ņemot vērā vakar vakarā notikušo uzbrukumu Latvijas vēstniecībai Maskavā, kura laikā vairāki vandaļi ar dūmu svecēm un signālraķetēm apmētāja vēstniecības ēku. Uzbrukuma laikā viens no likumpārkāpējiem ar melnas krāsas baloniņu mēģināja appūst vēstniecības ēkas sienu, taču paspēja uzrakstīt tikai burtu “S”. Tūlīt pēc tam divi no vandaļiem tika aizturēti.

Neskatoties uz vakar notikušo uzbrukumu, Latvijas vēstniecības Krievijā darbinieki jūtas droši, jo Latvijas Iekšlietu ministrijas nodrošinātā ēkas iekšējā apsardze kalpo labi, šorīt telekanālā LNT stāstīja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Gints Jegermanis.

ĀM rīcībā pašlaik nav sīkākas informācijas par aizturēto un viņa rīcības motīviem.

Uzbrukumā ēkai nodarītos kaitējumus ĀM vēl aprēķinās un “piestādīs rēķinu”, stāstīja preses sekretārs un atzīmēja, ka uzbrukumā cietušas arī dažas mašīnas, kas atradās ārpus vēstniecības, bet nav vēstniecības spēkrati.

Latvijas ĀM šodien Krievijas Ārlietu ministrijai iesniegs notu, pieprasot nodrošināt Latvijas vēstniecības Maskavā drošību un neaizskaramību.

Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V) preses sekretārs Mārtiņš Drēģeris iepriekš stāstīja, uzbrucēji bija nacionālboļševiku pārstāvji, taču viņu uzbrukuma motīvi pagaidām neesot skaidri.

Rinkēvičs pēc notikušā uzbrukuma mikroblogošanas vietnē “Twitter” paziņoja, ka “šādas provokācijas nav pieļaujamas, Krievijai attiecīgi jārīkojas”.

LA.lv