×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.9°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
2. oktobris, 2017
Drukāt

ĀM: Katalonijas jautājums ir Spānijas iekšēja lieta (5)

AFP/LETAAFP/LETA

Referendums par Katalonijas atdalīšanos ir Spānijas iekšējs jautājums, kas jārisina saskaņā ar Spānijas likumiem un konstitūciju, aģentūrai LETA norādīja Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM pauž nožēlu par konstatētajiem vardarbības gadījumiem un izsaka cerību, ka risinājums tiks panākts politiskā un konstitucionālā ceļā.

ĀM uzsver, ka vardarbība nav piemērota metode, ko izmantot politiskajā procesā. ĀM aicina iesaistītās puses ieturēt līdzsvarotu attieksmi, ievērojot samērīgumu un proporcionalitāti savā rīcība.

Spānijai un Latvijai ir ciešas divpusējās attiecības, un tā ir Latvijas sabiedrotā Eiropas savienībā (ES) un NATO, un citās starptautiskās organizācijās. Tā ir demokrātiska, likuma varu respektējoša valsts, tās ieguldījums ES vērtību aizstāvēšanā pasaulē ir nenovērtējams. Tāpēc situācija ir jārisina, ievērojot Spānijas un ES atbilstošo normatīvo regulējumu, norāda ĀM.

Kā paziņojušas Katalonijas varasiestādes, Katalonijā svētdien notikušajā referendumā par reģiona neatkarību nobalsoja 90% tā dalībnieku. Katalonijas valdības preses pārstāvis Džordi Turuļs pavēstīja, ka atbilstoši sākotnējiem rezultātiem par reģiona neatkarību nobalsoja 2,02 miljoni balsstiesīgo reģiona iedzīvotāju, bet kopumā referendumā piedalījās 2,26 miljoni cilvēku. Nepilni 8% referenduma dalībnieku nobalsojuši pret Katalonijas neatkarību.
Kopumā Katalonijā ir 5,3 miljoni balsstiesīgo iedzīvotāju.

Reģiona valdības vadītājs Karless Pudždemons pēc balsošanas iecirkņu slēgšanas jau bija paziņojis, ka referenduma rezultātā Katalonija ieguvusi tiesības kļūt par neatkarīgu valsti republikas formā.

Konfrontācijā ar Spānijas policiju, kas centās nepieļaut balsošanu, svētdien saskaņā ar Katalonijas varasiestāžu informāciju cietuši 844 cilvēki, kuriem sniegta medicīniskā palīdzība. Spānijas Iekšlietu ministrija savukārt paziņojusi, ka mediķu palīdzība bijusi nepieciešama 33 policistiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Varētu būt Rinkēvičs ap 1987.gadu Atbildēt

    Nacionālistiskie noskaņojumi Padomju Baltijas republikās ir PSRS iekšējā lieta, jo PSRS ir ANO dibinātājvalsts un Helsinku cilvēktiesību dokumentu parakstījusi valsts, turklāt PSRS 1936. gada konstitūcija ir visdemokrātiskākā konstitūcija pasaulē. Sabiedriskās debates risināmas tikai atbilstoši PSRS likumiem un konstitūcijai, kas ir visdemokrātiskākā pasaulē. To jau es laikam teicu. Un ir jāizrāda solidaritāte. Jūsu Edgars

  2. Ja tā ir Spānijas iekšēja lieta, kāpēc Latviju pārstāvoša politiķe Ždanoka tur šļšc indi Kremļa interesēs? Vai tiešām nevar to veceni savaldīt un nolauzt viņai spārnus?

  3. …un Krievijas …

  4. atkal dubultmorāle? Atbildēt

    kad katalonija- tad tā ir iekšeja lieta, kad krima, tad tā ir kremļa agresija. krima

Draugiem Facebook Twitter Google+