Pasaulē
Eiropa

ĀM: Latvijai jāņem vērā ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja noteiktās sankcijas pret Turciju1


Sīrija.
Sīrija.
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Latvijai ir pienākums ievērot ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) noteiktās sankcijas pret virkni Turcijas augstāko amatpersonu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrija (ĀM).

Sankcijas noteiktas pret Turcijas aizsardzības ministru, iekšlietu ministru un enerģētikas un dabas resursu ministru, kā arī pret Turcijas Aizsardzības ministriju un Enerģētikas un dabas resursu ministriju. Tās noteiktas, ņemot vērā drošības situāciju Sīrijas ziemeļaustrumos.

Ministrijā skaidroja, ka ASV sankcijas Latvijā ievēro finanšu un kapitāla tirgus dalībnieki, tai skaitā bankas, un ka ASV sankcijas tiek ievērotas publiskās un privātās partnerības jomā un Eiropas Savienības fondu un citas ārvalstu finanšu palīdzības jomā.

ĀM atzīmē, ka ASV ir izteikusi brīdinājumu, ka jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus personām, pret kurām vērstas sankcijas, var tikt pakļauts ASV OFAC sankcijām. Līdz ar to Ārlietu ministrija lūdz ņemt vērā šo papildu risku, kā arī vērš uzmanību, ka jau noslēgto līgumu izpilde ar ASV OFAC sankcionētām personām var būt apgrūtināta vai neiespējama, kamēr sankcijas ir spēkā.

Pēc ĀM sniegtās informācijas, Latvijai ASV noteiktās sankcijas esot jāievēro saskaņā ar Starptautisko un Latvijas nacionālo sankciju likumu un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas noteikumiem “Sankciju riska pārvaldīšanas normatīvie noteikumi”.

Ar plašāku informāciju par ASV OFAC pieņemtajām sankcijām ĀM mudina iepazīties ASV atbildīgās iestādes mājaslapā “home.treasury.gov/news/press-releases/sm792”. Plašāka informācija par sankcijām atrodama arī Ārlietu ministrijas mājaslapas sadaļā “Sankcijas”.

Vakar ĀM notikusi otrā Sankciju koordinācijas padomes sēde, kuras laikā apsprieda jautājumus par Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma un ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja sankciju piemērošanu. Sēdes laikā Ārlietu ministrija iepazīstināja institūciju pārstāvjus ar iniciatīvu izveidot ministrijas mājaslapā sadaļu, kurā tiks ievietoti visu iesaistīto institūciju publiski pieejamie materiāli sankciju jomā.

Sankciju koordinācijas padome ir Ministru kabineta izveidota konsultatīva institūcija, kuras mērķis ir koordinēt kompetento institūciju darbību, kuras ir atbildīgas par starptautisko vai nacionālo sankciju izpildi.

Jau vēstīts, ka Turcija pagājušajā trešdienā sāka plašu uzbrukumu kurdu kontrolētajām teritorijām Sīrijas ziemeļaustrumos, vispirms veicot intensīvu bombardēšanu, bet tad izvēršot sauszemes spēku ofensīvu, kas kļuvis iespējams pēc tam, kad apvidu pameta tur dislocētie ASV spēki.

Saistītie raksti

ES ārlietu ministri pirmdien nosodīja Turcijas militāro intervenci Sīrijas ziemeļaustrumos, bet nespēja vienoties par ES mēroga bruņojuma embargo.

“ES nosoda Turcijas militāro darbību, kas nopietni grauj visa reģiona stabilitāti un drošību, kā rezultātā cieš arvien vairāk civiliedzīvotāju, cilvēki joprojām spiesti pamest savas mājas un būtiski tiek kavēta pieeja humānajai palīdzībai,” teikts bloka ārlietu ministru kopīgajā paziņojumā. “ES ņem vērā atsevišķu dalībvalstu pieņemto lēmumu nekavējoties apturēt bruņojuma eksporta licencēšanu uz Turciju,” paziņojumā piebilsts, norādot uz “spēcīgām nacionālajām pozīcijām”.

LA.lv