×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. augusts, 2016
Drukāt

AM lūdz ĀM palīdzību pārtraukt bēgļu kampaņu “Mēs darītu tāpat!” (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Bēgle no Sīrijas Bunana Katie (no kreisās), prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeita, trimdas latviete Zviedrijā Kristīna Čakste, bēglis no Sīrijas Mohameds Atefs Katie un UNHCR reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā komunikācijas koordinators Didzis Melbiksis piedalās ANO Bēgļu aģentūras rīkotajā kampaņas "Mēs darītu tāpat!", lai runātu par stereotipiem, kas Latvijas sabiedrībā ir izveidojušies par bēgļiem, veicinātu līdzjūtību un lielāku atvērtību pret bēgļiem, atklāšanas pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Aizsardzības ministrija (AM) nosūtījusi Ārlietu ministrijai vēstuli ar aicinājumu lūgt ANO Bēgļu aģentūrai (UNHCR) pārtraukt kampaņas “Mēs darītu tāpat!” “nekorektos elementus” Latvijā, aģentūra LETA noskaidroja AM.

Par šādu soli AM izšķīrusies, ņemot vērā to, ka kampaņa ir zemessargiem un karavīriem aizvainojoša.

AM valsts sekretārs Jānis Garisons jau vakar aģentūrai LETA teica, ka šī ir nekorekta kampaņa, jo tā apelē nevis pie bēgļu problemātikas humānajiem aspektiem, bet gan tiešā un netiešā veidā apgalvo, ka Latvijas iedzīvotāji to vien gaida, kā aizbēgt no valsts. Tas ir aizvainojoši ne tikai Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, bet jo īpaši zemessargiem, kas savu brīvo laiku pavada mācībās, lai ar ieročiem rokās varētu aizstāvēt Latviju.

“Tieši Latvijas iedzīvotāju griba aizstāvēt savu valsti noteiks to, ka mēs nekad nenonāksim situācijās, ka Latvijas iedzīvotājiem jādodas bēgļu gaitās,” uzsvēra Garisons.

Savukārt, kā aģentūrai LETA sacīja UNHCR Ziemeļeiropas reģionālā biroja vecākais stratēģiskās komunikācijas un aizstāvības lietu vadītājs Zorans Stevanovičs, aģentūra ir pamanījusi AM ierakstu sociālajā vietnē “Twitter”, taču nevar to komentēt, jo tas nav oficiāls pieprasījums.

“Vai Latvijas Ārlietu ministrija ko iesāks, to es nezinu, taču ierakstu esmu pamanījis. Pirmkārt, mums ir jāredz pats lūgums, ja tādu saņemsim, bet par turpmāko jau lems aģentūra,” viņš norādīja.

Stevanovičs arī skaidroja, ka minētā kampaņa Latvijā izvērsta, lai sabiedrība izprastu pašreizējo situāciju – tiem cilvēkiem, kuri bēg no kara, nepieciešama aizsardzība. “Viņi ir tādi paši cilvēki kā mēs. Viņi glābjas no konflikta, viņi bēg, lai glābtu savas dzīvības,” viņš norādīja.

Lai runātu par stereotipiem, kas Latvijas sabiedrībā ir izveidojušies par bēgļiem, veicinātu līdzjūtību un lielāku atvērtību pret bēgļiem, UNHCR pagājušajā nedēļā sāka kampaņu “Mēs darītu tāpat!”.

Kampaņa Latvijā ilgs no augusta līdz decembrim, un tās laikā līdz ar video tiks izplatītas afišas, kurās ir attēloti reāli cilvēki – bēgļi un patvēruma meklētāji, kuri šobrīd ir Latvijā. Vienā teikumā viņi atklāj, kāpēc devušies bēgļu gaitās. Turpat blakus attēloti reāli Latvijas iedzīvotāji, kuri atzīst – ja nonāktu tādā situācijā, viņi darītu tāpat. Papildus tiek izplatītas infografikas, kas atklāj latviešu un sīriešu līdzību izglītībā, nodarbinātībā, bēgļu gaitās un tautas attīstībā, pirms Sīrijā sākās karš. Sīrija ir izmantota kā paraugs, jo vairāk nekā puse no pasaules bēgļiem 2015.gadā bija tieši no turienes.

UNHCR īsteno kampaņu visās Baltijas valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. ANO labāk būtu klusējusi Atbildēt

  Šī nespējnieku organizācija, kas savā pastāvēšanas vēsturē nav atrisinājusi nevienu konfliktu un pat lēmumus pieņemusi tikai divos gadījumos (par komunistu agresiju Korejā un Kuveitas okupāciju 1990. gadā) varētu vismaz nenovelt uz citiem savas bezatbildības sekas! Ko dara ANO, lai apturētu kau Sīrijā? Neko! Ko dara Arābu līga? Neko! Bet eiropiešiem tagad jālāpa pasaule, pat ļaujot karam ienākt savās mājās un nolaižot Eiropu līdz Sīrijas līmenim! Beļģija jau ir nolaista! Latvija pagaidām vēl nav un ceru, ka nebūs!

 2. IR NU GAN NOBAROJUŠIES!

 3. paskaidrojums Čakstei Atbildēt

  “Bēglis” ir cilvēks līdz kamēr viņš nokļūst tuvākā drošā vietā (tavā gadījumā Zviedrijā). Pēc tam viņš ir migrants. Migrantus pieņemt nav obligāti. Jadomā pirmkārt par savas valsts interesēm.

 4. “Mēs būtu tādi paši gļēvuļi” – nu kur vēl tālāk, ko? Liberāļi?

 5. Tie vietējie, kas iztiek no niecīgām pensijām, arī ir cilvēki. Tikai viņu vajadzības nevienu algotu piāristu neinteresē!

 6. Tie, kurus uzspridzināja Zāventemā un sabrauca Nicā, arī bija cilvēki.

 7. Latvijas iedzīvotājiem atgādinājums Atbildēt

  Ja šīs aģentūras pārstāvji ir uzdevuši jums jautājumu un jūs esat viņiem atbildējuši, iegaumējiet – svešiniekiem uz ielas labāk neatbildēt, jo jautātājs var būt arī provokators vai melu kampaņas veidotājs. Svešiniekus uz ielas vislabāk ignorēt!

 8. meļu un gļēvuļu banda Atbildēt

  Tā kā melīgā un gļēvā aģentūra ir tā sapinusies melos, ka baidās komentēt pati savus paziņojumus, es tos komentēšu. Ja mēģina par katru cenu iebarot sabiedrībai idiotiskus melus, tad var nonākt situācijā, kad atmaskotais melis sāk baidīties pats no saviem vārdiem un atsakās tos komentēt! Birokrātiski idiotiskas atrunas tikai vēl vairāk grauj šīs meļu aģentūras reputāciju, ja pēc šīs melu un panikas kampaņas tāda vēl ir! Turpiniet klusēt, meļi un gļēvuļi! Lasītāji pateiks to, ko jūs baidāties runāt, un vēl daudz vairāk!

 9. speciāli stulbās aģentūras algotņiem skaidroju Atbildēt

  Latvijā pastāv demokrātija, tātad nav iespējama tāda situācija kā Libijā vai Sīrijā, kur valdība uzsāka karu pati pret savu tautu. Ko nu, melīgie stulbeņi no pērkamās pīāristu aģentūras?

 10. Šī idiotiskā kampaņa ir apvainojoša gan tiem latviešiem, kas LEGĀLI strādā Eiropas kopējā tirgū, un Latvijai kopumā. Stulbais pīārists, kurš veidoja šo idiotsaukļu kampaņu, laikam nav neko dzirdējis ne par NATO bloku, ne to, ka Latvijā ir demokrātija!

 11. Darbs Eiropas kopējā tirgū nav nekāda bēgšana, bet idejiski apvainotie nekur nebēg, jo nekur nav vajadzīgi.

 12. 340,000 jau ir aizbēguši no Latvijas. Un vai AM stāsies šai straumei priekšā ar paceltu roku un pavēlēs Stop!!? Te gan ir vajadzīga pavisam cita reklāma.. Palikt uz vietas un cīnīties!

  • ekonomikas īsais kurss Kremļa idiotiem Atbildēt

   Tie, kas strādā Eiropas kopējā tirgū, nekus nav aizbēguši. Ja varēji izlasīt šo teikumu, tad neesi analfabēts. Ja varēji saprast, tad neesi idiots.

Draugiem Facebook Twitter Google+