Latvijā
Pasaulē

AM: Nav pamata bažām saistībā ar negaidītajām Krievijas Bruņoto spēku pārbaudēm 8


Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.
Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.
Foto: LETA

Lai gan pastāv dažāda veida apdraudējuma riski, atbilstoši pašreizējam novērtējumam tiešu militāru draudu līmenis Latvijai ir zems, komentējot Krievijas prezidenta Vladimira Putina šodien izsludināto Bruņoto spēku pārbaudi-mācības, norāda Aizsardzības ministrijā (AM).

“Jāuzsver, ka kopš Krimas aneksijas Nacionālie bruņotie spēki īsteno pastiprinātu robežu novērošanu un veic atbilstošas drošības procedūras,” uzsver ministrijā.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) piebilst, ka Latvijas, Baltijas un citu Austrumu flanga valstu drošība ir NATO dienaskārtībā. Galvenie darbības virzieni ir valsts aizsardzības spēju un sadarbības ar sabiedrotajiem spēju stiprināšana. Latvijā ir nodrošināta sabiedroto klātbūtne jau kopš Krimas aneksijas, tādējādi apliecinot visu NATO valstu vienoto apņemšanos nepieļaut agresiju ne pret vienu no bloka valstīm.

“Latvijas bruņotie spēki intensīvi stiprina agrās brīdināšanas un ātrās reaģēšanas spēju, kas ir pamatā mūsu gatavībai adekvāti reaģēt uz jebkādiem riskiem. Atgādinu – mūsu aizsardzības attīstības mērķis ir atturēšana. Latvijas, Baltijas, NATO aizsardzības spējām ir jābūt tik pārliecinošām un acīmredzamām, lai potenciālam agresoram nerastos ne mazākās ilūzijas par iespējamiem panākumiem,” uzsver ministrs.

Vienlaikus AM pauž, ka Latvija respektē, ka katrai valstij ir tiesības savā teritorijā īstenot militāras mācības, tomēr laba kaimiņattiecību uzturēšanas prakse būtu, ka par šādām mācībām informē publiski. Ministrijā uzsver, ka par Latvijā notiekošajām militārajām mācībām AM plaši informē, kā arī nodrošina preses iespējas.

Kā ziņots, Krievijas prezidents izdevis rīkojumu par kaujas gatavības izsludināšanu Ziemeļu flotē, kā arī atsevišķās Rietumu kara apgabala un gaisa desanta karaspēka vienībās pārbaudes veikšanai, pirmdien vēsta ziņu aģentūra “Interfax”, atsaucoties uz aizsardzības ministra Sergeja Šoigu teikto.

Saistītie raksti

Kaujas gatavības pārbaudes attiecas uz 38 000 karavīru, 3360 kaujas tehnikas vienībām, 41 kuģi, 15 zemūdenēm, 110 lidmašīnām un helikopteriem.

Pārbaude sākusies plkst.8 pēc Maskavas laika (plkst.7 pēc Latvijas laika). Atbilstoši Šoigu teiktajam negaidītā Krievijas Bruņoto spēku pārbaude ilgs piecas dienas.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Izraugās Rīgas galvenās egles
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Latvijā aizturēts Ukrainas bankas “CityCommerce Bank” līdzīpašnieks
8 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Cilvēki pazuda bez pēdām… Sākta tiesvedība par šausminošām slepkavībām Rīgā
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
No vārda “nacionāls” nevajag kautrēties. Saruna ar profesori Maiju Kūli 1
Intervija 7 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Balinska skaisti vārti papildlaikā nodrošina “Dinamo” uzvaru Ņižņijnovgorodā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Izraugās Rīgas galvenās egles
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Sirsnīgā gaisotnē piedzīvota filmas “Saule brauca debesīs” pirmizrāde
Speciālreportāža 6 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Bordāna valdības projekts iesviests papīrgrozā 1
7 stundas