×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

AM: Nav pamata bažām saistībā ar negaidītajām Krievijas Bruņoto spēku pārbaudēm (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Lai gan pastāv dažāda veida apdraudējuma riski, atbilstoši pašreizējam novērtējumam tiešu militāru draudu līmenis Latvijai ir zems, komentējot Krievijas prezidenta Vladimira Putina šodien izsludināto Bruņoto spēku pārbaudi-mācības, norāda Aizsardzības ministrijā (AM).

“Jāuzsver, ka kopš Krimas aneksijas Nacionālie bruņotie spēki īsteno pastiprinātu robežu novērošanu un veic atbilstošas drošības procedūras,” uzsver ministrijā.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) piebilst, ka Latvijas, Baltijas un citu Austrumu flanga valstu drošība ir NATO dienaskārtībā. Galvenie darbības virzieni ir valsts aizsardzības spēju un sadarbības ar sabiedrotajiem spēju stiprināšana. Latvijā ir nodrošināta sabiedroto klātbūtne jau kopš Krimas aneksijas, tādējādi apliecinot visu NATO valstu vienoto apņemšanos nepieļaut agresiju ne pret vienu no bloka valstīm.

“Latvijas bruņotie spēki intensīvi stiprina agrās brīdināšanas un ātrās reaģēšanas spēju, kas ir pamatā mūsu gatavībai adekvāti reaģēt uz jebkādiem riskiem. Atgādinu – mūsu aizsardzības attīstības mērķis ir atturēšana. Latvijas, Baltijas, NATO aizsardzības spējām ir jābūt tik pārliecinošām un acīmredzamām, lai potenciālam agresoram nerastos ne mazākās ilūzijas par iespējamiem panākumiem,” uzsver ministrs.

Vienlaikus AM pauž, ka Latvija respektē, ka katrai valstij ir tiesības savā teritorijā īstenot militāras mācības, tomēr laba kaimiņattiecību uzturēšanas prakse būtu, ka par šādām mācībām informē publiski. Ministrijā uzsver, ka par Latvijā notiekošajām militārajām mācībām AM plaši informē, kā arī nodrošina preses iespējas.

Kā ziņots, Krievijas prezidents izdevis rīkojumu par kaujas gatavības izsludināšanu Ziemeļu flotē, kā arī atsevišķās Rietumu kara apgabala un gaisa desanta karaspēka vienībās pārbaudes veikšanai, pirmdien vēsta ziņu aģentūra “Interfax”, atsaucoties uz aizsardzības ministra Sergeja Šoigu teikto.

Kaujas gatavības pārbaudes attiecas uz 38 000 karavīru, 3360 kaujas tehnikas vienībām, 41 kuģi, 15 zemūdenēm, 110 lidmašīnām un helikopteriem.

Pārbaude sākusies plkst.8 pēc Maskavas laika (plkst.7 pēc Latvijas laika). Atbilstoši Šoigu teiktajam negaidītā Krievijas Bruņoto spēku pārbaude ilgs piecas dienas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Šie Vējoņa paziņojumi par militāru draudu neesamību man ļoti atgādina 1940. gadu, kad arī valsts atbildīgās amatpersonas teica līdzīgi – nekādu draudu nav, 1939.g. bāzu līgums ir noslēgts no brīva prāta,
  lai pasargātu valsti no kara. Tajā pat laikā NATO ģenerālsekretārs saka pilnīgi pretējo – viņš ir nopietni
  nobažījies par draudu esamību! Domāju, ka NATO amatpersonām ir daudz lielāka sapratne un kompetence par notiekošo Krievijā, nekā Vējoņa vieglprātīgie un nekompetentie paziņojumi.

 2. visa pasaule apzinaas Atbildēt

  Ka esam 3.pasaules kara prrieksvalara,sitas .. nekaadus draudus nesaskata.Tev,Veejoni,par so te veeja dziisanu meedijos,… labu pikji nomet,KO!?

 3. AM tagadējā ministra Vējoņa vadībā NEKAD NAV SASKATĪJUSI DRAUDUS ABSOLŪTI NEKUR ATTIECĪBĀ NE UZ KĀDĀM šīs zemes militāram aktivitatēm!?! Viņam viss ir OKEI!!! To, ko saka NATO ģererālsekretārs, viņš uztver MIERA VĒJOS!!! VAI MĒS NEESAM IZREDZĒTIE, KA MUMS IR TIK “KOMPETENTS” AM?????

 4. kremlis pavisam tukšs?tu tur biji un redzēji?Ņirdziens nāk.

 5. … ZZS Vejona viedoklis par Krievijas nepazinotiem militariem manevriem nesaskan ar NATO generalsekretara … !

  … Kamdel … ?!

  … Kada VAIRS tur NEZINAMA saistiba vai starpiba VEJONIM ar tiesiem vai netiesiem draudiem, ari pec Ukrainas … !?

 6. Nu nebažījies Vējoni. Kad sāksi bažīties būs jau par vēlu.

 7. Nav pārliecības, ka šo pavēli devis Putins. Tikpat labi tas var būt Šoigu vai kāds cits militārists. Un Putins, kas it kā parādījies Sanktpēterburgā ar Kirgīzijas prezidentu šodien, arī nav visai pārliecinošs fakts, jo pie šodienas tehnikas samontēt un parādīt var jebko. Kāpēc tad Kremlis joprojām stāv tukšs?

Draugiem Facebook Twitter Google+