Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
22. augusts, 2014
Drukāt

ĀM nosoda Krievijas humānās kravas konvoja iesūtīšanu Ukrainā

Foto - ScanpixFoto - Scanpix

Ārlietu ministrija (ĀM) stingri nosoda Krievijas rīcību sākt nesaskaņotas humānās kravas konvoja kustību no Krievijas Ukrainas teritorijā bez Ukrainas atbildīgo dienestu pārbaudes un atļaujas, kā arī bez Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas uzraudzības, informē ĀM.

Šis solis, pēc ĀM sacītā, ir rupjš starptautisko normu pārkāpums un vēl viens apliecinājums Krievijas destruktīvai rīcībai reģionā.

Ministrija aicina Krievijas pusi nekavējoties pārtraukt suverēnas valsts robežas nesankcionētu pārkāpšanu un izbeigt situācijas tālāku provocēšanu Ukrainas austrumu apgabalos.

ĀM atgādina, ka 15. augusta Ārlietu padomes secinājumos skaidri norādīts, ka jebkāda humānā palīdzība var tikt sniegta tikai un vienīgi ar Ukrainas valdības akceptu un vadoties pēc starptautiski pieņemtiem humānās palīdzības sniegšanas principiem.

Vienlaikus ĀM atkārtoti aicina Krieviju pārtraukt sniegt jebkāda veida atbalstu separātistiem Ukrainas austrumu apgabalos, atvilkt savu karaspēku no Krievijas – Ukrainas robežas, kā arī pielikt maksimālas pūles situācijas deeskalācijai un miera nodrošināšanai Ukrainas austrumu reģionos.

Latvija pilnībā atbalsta Ukrainas centienus atjaunot kontroli un stabilitāti visā tās teritorijā, un stingri iestājas par tās suverenitāti, teritoriālo integritāti un nacionālo vienotību, atgādina ĀM.

Kā ziņo LETA, Ukrainas robežu šķērsojušas 145 Krievijas “humānās palīdzības” smagās automašīnas. Ukrainas robežsargi un muitnieki netiek pielaisti pie kravas noformēšanas.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+