×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. augusts, 2014
Drukāt

ĀM nosoda Krievijas humānās kravas konvoja iesūtīšanu Ukrainā

Foto - ScanpixFoto - Scanpix

Ārlietu ministrija (ĀM) stingri nosoda Krievijas rīcību sākt nesaskaņotas humānās kravas konvoja kustību no Krievijas Ukrainas teritorijā bez Ukrainas atbildīgo dienestu pārbaudes un atļaujas, kā arī bez Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas uzraudzības, informē ĀM.

Šis solis, pēc ĀM sacītā, ir rupjš starptautisko normu pārkāpums un vēl viens apliecinājums Krievijas destruktīvai rīcībai reģionā.

Ministrija aicina Krievijas pusi nekavējoties pārtraukt suverēnas valsts robežas nesankcionētu pārkāpšanu un izbeigt situācijas tālāku provocēšanu Ukrainas austrumu apgabalos.

ĀM atgādina, ka 15. augusta Ārlietu padomes secinājumos skaidri norādīts, ka jebkāda humānā palīdzība var tikt sniegta tikai un vienīgi ar Ukrainas valdības akceptu un vadoties pēc starptautiski pieņemtiem humānās palīdzības sniegšanas principiem.

Vienlaikus ĀM atkārtoti aicina Krieviju pārtraukt sniegt jebkāda veida atbalstu separātistiem Ukrainas austrumu apgabalos, atvilkt savu karaspēku no Krievijas – Ukrainas robežas, kā arī pielikt maksimālas pūles situācijas deeskalācijai un miera nodrošināšanai Ukrainas austrumu reģionos.

Latvija pilnībā atbalsta Ukrainas centienus atjaunot kontroli un stabilitāti visā tās teritorijā, un stingri iestājas par tās suverenitāti, teritoriālo integritāti un nacionālo vienotību, atgādina ĀM.

Kā ziņo LETA, Ukrainas robežu šķērsojušas 145 Krievijas “humānās palīdzības” smagās automašīnas. Ukrainas robežsargi un muitnieki netiek pielaisti pie kravas noformēšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+