×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

ĀM novirza 3000 eiro latviešu valodas mācīšanai tautiešu bērniem Īrijā (2)

Gramatalatviesuvaloda

Ārlietu ministrija (ĀM) no “Diasporas atbalsta programmā” paredzētajiem līdzekļiem novirzījusi 3000 eiro latviešu valodas mācīšanai tautiešu bērniem Tulovas pilsētā Īrijā, informē ministrijā.

Finansējums paredzēts, lai atbalstītu Leinsteras latviešu biedrības pilotprojektu – nodrošināt latviešu valodas mācību stundas Latvijas tautiešu bērniem Tulovas pilsētas skolā.

Sākot ar jauno mācību gadu, par ĀM piešķirto finansējumu biedrība algos latviešu valodas pedagogu, kā arī nodrošinās nepieciešamos mācību materiālus saistošai mācību vielas apguvei latviešu valodā.

Vienlaikus ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) paudis nožēlu par atsevišķu ministrijas amatpersonu vilcināšanos jautājuma risināšanā.

Situācijas noskaidrošanai ministrs no atvaļinājuma atsaucis Latvijas vēstnieku Īrijā Gintu Apalu, kā arī uzdevis Plānošanas grupas speciālo uzdevumu vēstniekam diasporas jautājumos Rolandam Lappuķem un vēstniekam Īrijā turpmāk saskaņošanas procesu nodrošināt raitāku un profesionālāku.

“Lai arī diasporas izglītības saistīto jautājumu risināšana nav tieša Ārlietu ministrijas kompetence, saiknes uzturēšana ar Latviju, latviešu valodas un latvisko tradīciju saglabāšana diasporā ir viena no Ārlietu ministrijas prioritātēm, tāpēc iespēju robežās esam gatavi atbalstīt iniciatīvas, kas palīdz šo mērķu sasniegšanā,” norāda ārlietu ministrs.

LETA vēstīja, ka biedrība “Nacionālo uzņēmēju padome” atvērusi ziedojumu kontu, lai vāktu līdzekļus latviešu valodas mācību stundu nodrošināšanai emigrācijas latviešiem. Tas darīts, jo Izglītības un zinātnes ministrija nevarot budžetā atrast finansējumu, lai Lielbritānijā un Īrijā dzīvojošām ģimenēm nodrošinātu vietējās skolās latviešu valodas apmācību.

Biedrības “Nacionālo uzņēmēju padome” valdes priekšsēdētājs Oskars Dzirkalis aģentūrai LETA norādīja, ka biedrība nepārtrauks ziedojumu vākšanu, jo joprojām ir skolas, kurām nepieciešamas šāda veida programmas.

“Tas, ka ministrija ir nolēmusi tomēr piešķirt finansējumu, nenozīmē, ka mēs ziedojumu vākšanu pārtrauksim. Mēs esam sazinājušies ar Latvijas vēstnieku Īrijā, un šobrīd jau notiek izpēte pie tā, kurās skolās ir lielāks latviešu skolēnu īpatsvars, lai finanšu resursi tiktu pēc iespējas efektīvāk izlietoti,” skaidroja Dzirkalis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Paldies, ka LA pievērsa lasītāju uzmanību manas atsaukšanas faktam! Tas tiešām ir svarīgi:)

  2. Paldies …loti laba zina ..

Draugiem Facebook Twitter Google+