×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
4. janvāris, 2017
Drukāt

AM: obligātais dienests šobrīd kalpotu Krievijas mērķiem (16)

Foto - NBSFoto - NBS

Aizsardzības ministrija (AM) obligātā dienesta karavīrus salīdzina ar “lielgabala gaļu” un uzskata, ka tā atjaunošana pašreizējā situācijā kalpotu Krievijas mērķiem.

AM aģentūrai LETA skaidroja, ka obligātā militārā dienesta atjaunošanai un uzturēšanai būtu nepieciešami ievērojami cilvēkresursi un finanšu līdzekļi, kā arī ilgs sagatavošanās periods, lai šī sistēma sniegtu rezultātu.

Šāda dienesta atjaunošanai nāktos pilnībā izmantot esošos profesionālā dienesta resursus un arī Zemessardzi. Tas nozīmē, ka obligātā dienesta atjaunošanas gadījumā būtu pilnībā jāizformē profesionālais dienests un arī Zemessardzes labākais resurss, jo obligātā dienesta apmācībai ir nepieciešami virsnieki un instruktori, kuri ir pieejami vienīgi no esošajiem cilvēkiem. Tas, savukārt nozīmē, ka Nacionālos bruņotos spēkus (NBS) vismaz uz trim līdz pieciem gadiem zaudētu jebkādas kaujas spējas.

Lai pārbaudītu obligātā dienesta karavīrus, rekrutētu un garantētu to atbilstību dienestam, būtu nepieciešams izveidot centru ar vairāk nekā 300 cilvēku lielu personālu, piemēram, Igaunijā ir šāds centrs, kurā strādā 400 cilvēku. Papildu būtu nepieciešami reģionālie rekrutēšanas centri ar atbilstošu personālu un infrastruktūru. Kopumā tas radītu NBS lielu administratīvo slogu un ar tā uzturēšanu saistītās izmaksas, secina AM.

Attiecībā uz virsnieku sastāvu, būtu nepieciešams palielināt komandējošā personāla skaitu – virsniekus un instruktorus, kuri veiktu rekrūšu apmācību. Komandējošo sastāvu nevar sagatavot īsā laika periodā, līdz ar to tam būtu jānāk no profesionālā dienesta vienībām, kas nozīmē tiešu to novājināšanu, norādīja AM.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Protams, protams – Igaunijā un Lietuvā, un Somijā visi tādi pamuļķīši dzīvo, kas OMD uzskata par svarīgu, noderīgu un valsts aizsardzībai svarīgu – galīgi neko nesajēdz no ģeopolitika, neko nesajēdz patiešām! Toties Latvijas “jauno kirhenšteinu” paaudze ir viskompetentākie un patriotiskākie vadītāji un valdītāji visā Eiropā vai varbūt pat Eirāzijā!

 2. Kas par muļķībām!, pat mans kaimiņš-krievs par to smejas.

 3. Konkreta nodeviba un meliga smadzenu puderesana AM izpildijuma, kuras prieksa laikam pat Orvels otradi apgrieztos un smagi nobaletu..
  Kars ir miers, meli- patiesiba un padosanas – aizstaviba, to mums grib sie totali sakorumpetie, kabinetos uzpustie “generali” iestastit.
  Pat neiedzilinoties tajos tuksajos vavulojumos un demagogija, kuras merkis spid vnk cauri – NEVELESANAS aizsargat musu valsti un nodrosinat visu, lai ta butu iespejama, skaidrs, ka uz sadiem “komandieriem”, kas JAU mus nodevusi, mes nevaram palauties pat vismazaka mera.
  Tie mus nodod un melo par totali nolaisto aizsardzibas sferu visu laiku, katra sikakaja epizode. Ta tas ir attieciba uz slikto ekipejumu, gan nezin pec kadiem principiem iepirktajam , jau gan seit, gan pasa Vacija izkritizetajam trieciensautenem, kuras jau pat projektesanas bridi bija morali novecojusas. Par to nevis tiek veiktas pamatigas parbaudes un soditi vainigie, bet tiesi otradi, tie godigie, par sadu aizsardzibas stavokli norupejusies cilveki, zemessargi aprieti un apmeloti, kas liecina par totalu melosanu, un noziedzigu pasu nolaistas aizsardzibas slepsanu un pilnigu korumpetibu, kura 1 otru piesedz, acimredzot, kadu citu interesu laba..
  Tadi sen butu jaizdzena un talu no aizsardzibas sferas jaaizrote, jo tiesi ar tadiem komandejosiem, kuriem nevar uzticeties ne kama, mes esam visvairak apdraudeti.

 4. Obligātās apmācības (dienests) ir vajadzīgs, jo militārie un civilās aizsardzības analfabēti X stundā būtu profesionāliem spēkiem ne tikai jāaizstāv, bet pārāk liela daļa no tiem iespējams arī pretdarbotos, kas nav LV interesēs.
  Tāpēc ir jārīkojas, lai pēc iespējas lielāka tautas daļa būtu zinoša un arī spējīga sadarboties ar vietējiem profesionāļiem.

 5. Blēņas! Kad lielais lācis kodīs dibenā, tad būs par vēlu par to domāt! Katram kaujas apmācītam karaviram ir nepieciešam 5-8 atbalstitāji, kuru kvalifikācijas eksistē arpus militāra arodu specialitātēm: transporta līdzekļu vadītāji un apkalpotāji, mehaniķi, ārst, medicīnas kalpotāji utt.
  Par augšminēto jau tika runāts 1996. gadā, bet laikam mēs nekad negribam izprast mūsu realitāti.
  Ja mēs paši nedarīsim to ko mums pašiem ir jādara, mums ignores citi: tā pat kā 1939/1941. gadā.
  “Vienalga, NATO vai vai bez NATO” šeit runa ir par Latvijas nākotnes eksistenci.

 6. Ak šie “dumjie” somi un igauņi, paši to neapjēdzot, kalpo Krievijas interesēm. Neveikla atzīšanās nekompetencē un nespējā izveidot obligāto militāro dienestu, kur VISI NORMĀLIE vīrieši tiktu apmācīti kā sevi aizstāvēt. Tizlā prātošana par profesionālu armiju, t.i. martu skaldīšana par to vai būt 2 vai trim bataljoniem, ir smieklīga un nožēlojama.

 7. Ja, tiesam, AM augstakajos eselonos saliduso Krievijai lojalo “kurmju”, ka izskatas netrukst. Un tiesi tie ir, kas visiem spekiem censas graut Latvijas aizsardzibas spejas, protams to apgriezot tiesi otradi, melojot, cik speka, gan par totali nolaista ekipijuma un apmacibu stavokli, gan visu parejo. Tiem nevar ticet cik melns aiz naga. Melo visos veidos un izpausmes.
  Ja Zemessardzes bataljonu parraugosais NBS ieliktenis var atlauties veselu histeriju, un, protams, laikam tajos “kurmju” kursos samacitos faktu sagrozijumus, apmelojumus, demagogiju tikai par ierosinajumu veikt apmacibas…, tad ko tur vel piebilst.
  Visa ZS pec atbrunosanas un pievienosanas NBS ir totali degradeta. Ieskatot parodij veida apmacibu procesu, beidzot ne mazaku parodiju ierocus, sauktus par pagalem.
  Tiesi tapec, ari pec tada faktiski meligi noziedziga, sabotieru aicinajuma atteikties no tautas apmacisanas galvenas spejas sevi aizstavet, uz radiem komandierim, kuri, izskatas, jau pasi pardevuisies un padevusies, nav ne mazako ceribu.
  Bet citadi, visam citam mazam un potenciali apdraudetam tautam ir OMG. Katrai tautai ir japrot pilnigi visai aizstaveties pret milzigo parspeku. Mums nav variantu. Noskatoties, ka dazi bargi satrenetie, tikai nezin kam…, mirs varona nave un atdos valsti parspekam, tads ir OMG noliedzeju planins?
  Un varbut nav tik svarigs tiesi tas saldafoniskais, un pa lielam bezjedzigais, kazarmas sedesanas un to tirisanas modelis, bet tiesi ka uzsvars sakariga un koncentreta pamat iemanu apguve, kas, iespejams, veicama gan ka papildu kurss skolas, gan ka atseviskas nometnes.
  Tas, ka tas nav iespejams, ir rupjas, nekaunigas atrunas, meli un sabotaza.

 8. Tur kur pastāv normāla valsts, ko apdzīvo normāla tauta tur ir obligātais karadienests,piemēram te netālu – Igaunija ,Somija vai tālāk Izraēla.Ja valstī nav taisnīgu likumu ,atļauta valsts izzagšana,noziegumiem piemēro noilgumu ,tur nekad nebūs obligātā kara dienesta.

 9. Vai Latvijai nelojāli pilsoņi cels armijas kaujas spējas? Nu tad par ko ir runa?

  • No kurienes rasties nelojāliem pilsoņiem, ja par nelojalitāti atlaistu skolu učukus un direktorus? Ja ikdienā visus mācītu pēc Latvijas valsts standartiem un iepriekš patriektu nelojālos deputātus, kas čakarē likumus !!!!!!

 10. Vai nu tas ir tik dārgi, lai apmācītu elementārajām militārajām iemaņām jauniesauktos – nu nevajag tankus un helikopterus.
  Lai jaunais vīrietis iemācās no rīta piecelties, veikt rīta krosu, tīrīt zobus, saklāt gultu un uzkopt kazarmu. tad ierindas mācība, fiziskā sagatavošanās uz trenažieriem un elementārā militārā taktika sākot ar ierakuma rakšanu, uzbrukums, aizsardzība.
  Tie AM ierēdņi uzreiz iedomājas, ka vajag to pašu dārgāko ( 20 % par ķīniešu lāpstiņām ) – nu nevajag.
  Pēc 9 mēneši kursu var beigt ar militāro iemaņu sākotnēju apgūšanu. Bet te uzreiz jālikvidē zemessardze. profesionālā armija… Tiek jauktas divas lietas apmācības kurs un dienests.
  Jādomā par privilēģijām apmačības kursu beigušajiem un problēmām tiem, kuri izvairāks . jā un piezīme nu nevajag arī prefektu kosmonautu veselību – rokas , kājas ir, redzi, dzirdi un paiet, paskriet vari = derīgs…

  • Lai jaunais vīrietis iemācās no rīta piecelties, veikt rīta krosu, tīrīt zobus, saklāt gultu un uzkopt kazarmu.///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
   Ja tu nebūtu bijis padomju okupācijas armijā “mazutās”, vai strojbatā, tu primitīvais proletārieti, neskrietu ne krosu, ne tīrītu zobus, ne saklātu gultu, ne uzkoptu savu māju. Tev acīmredzot bērnība pagāja tieši tādā vidē.

 11. Ja naudu ieguldītu obligātajā militārajā dienestā, tie būtu milzīgi un neefektīvi (NEEFEKTĪVI!!!) tēriņi – katru gadu jauniesaucamajiem formas, uzturēšana, apmācības (cik nu par gadu var apmācīt un pēc pieciem gadiem tās militārās zināšanas ir novecojušas, fiziskā sagatavotība kritusies) u.t.t.. Un pēc gada nākamajam iesaukumam atkal formas, apmācība – viss no gala. Daudz pareizāk un lētāk (LĒTĀK!!!) sanāktu divas reizes palielināt profesionālo karavīru skaitu. Un 2% aizsardzībai ir par maz. Aizsardzības budžeta palielināšana līdz 2% ir minimālās NATO prasības, Latvijas politiķi nevis domā par savas valsts aizardzības spējām, bet par to, kā atpirkties no NATO ar 2%. Par reālu valsts aizsardzību politiķi nedomā, politiķi domā, ka palielinās aizsardzības budžetu līdz 2% un būs atpirkušies un ka tad vairs par aizsardzību “nav jādomā”. Nožēlojama bezatbildība! Un tie kremļa vateņu tiblas un no pabalstiem mūžam pārtiekošie postpadomju pabiras, kuri te sāks izrādīt “sašutumu” par to, ka es aicinu palielināt aizsardzības budžetu, jo cer, ka to naudu izmaksās viņiem pabalstos, lai viņi varētu “bojarašņiku” un kontrabandas cigaretes pirkt, tie var iet ieskrieties, viņu primitīvais “viedoklis” vispār nav ņemams vērā.

  • Kas tās tādas “mazutās”???? Un strojbats??? Esmu PSRS kara aviācijas vecākais seržants un atceros savu dienesta laiku tikai un vienīgi ar pozitīvām emocijām . Daudz ko iemācījos ,arī amatu visam mūžam ,ko vēl tagad -66 gadu vecumā strādāju, un esmu pateicīgs PSRS armijai.

 12. Labi, vai esošie bruņotie spēki + zemessardze ir tas resurss, kurš spēj vai tomēr nespēj aizsargāt valsti n dienas, kamēr ierodas NATO palīgspēki? AM uz šo būtisko jautājumu atbildi nedod. Acīmredzot, pārliecināti nav. Tad kur ir alternatīvi risinājumi: jaunsardzes paplašināšana, studentu militārā apmācība, īstermiņa militāri kursi un tml., jo pat pusaudzim ir skaidrs, ka ar esošo karavīru skaitu valsti aizsargāt nevar, lai arī cik profesionāli viņi nebūtu. Igauņi un lietuvieši to saprot un jautājumu risina ar obligāto dienestu. Bet mēs te gudri atrunājamies, ka nav naudas un nav infrastruktūras un nedarām neko! Ceram, ka varbūt kaimiņi palīdzēs. Nepalīdzēs, jo pašiem būs ko darīt! Ko tad darīsim ? Izsludināsim mobilizāciju, iedosim ieročus – lūk, tā gan būs “lielgabalgaļa”, jo cilvēki vismaz minimāli ir jāapmāca un mūsu kaimiņi to arī savlaicīgi dara. Mani šokē šī bezdarbība un vēl apvainošanās no AM puses!

Draugiem Facebook Twitter Google+